Satış Danışmanı

Mağaza içi operasyonu ve satışı bir arada yürütebileceğine inanıyorsan, bir takımın parçası olarak kendinle birlikte ekibini de düşünebileceksen hemen başvur!

Cevaplar 4

1,508 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Penti’de eğitim, mağaza ve merkez olarak değerlendiriliyor, her iki tarafta da eğitimlerimiz var.

Mağaza tarafında ürün bilgisi ve satış teknikleriyle ilgili online eğitim alıyorlar. Aynı eğitimler mağaza içerisinde yöneticiler tarafından takip ediliyor ve bunların sınavlarına giriyorlar. Dönem dönem de tazeleme eğitimleri oluyor.

Merkez tarafında da departmanların uzmanlık eğitimleri oluyor. Bunları talep olarak alıp yenilenmesini sağlıyoruz. Bir ihtiyaç analizi yaptıktan sonra ihtiyaç duyulan eğitimleri dönem dönem açıyoruz. Yetkinlik bazlı eğitimler veya Excel, İngilizce gibi çeşitli eğitimler olabiliyor.

743 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mağazacılığın en zor yanı, herkesin tatil yaparken sizin çalışmak zorunda olmanızdır. Resmi tatillerde ve dini bayramlarda bizler aktif olarak saha olup çalışıyoruz. Bu durum tatil yapmadığımız izlenimi oluştursa da, daha sakin zamanlarda tatil yapma şansına sahip oluyoruz. Aslında o hareketliliğin içerisinde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Perakende ve Mağazacılık sektörü tiyatroya çok benziyor. Bir defa sahne tozunu yuttuktan sonra bırakamıyorsunuz.

640 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Penti iyi bir perakende okulu ve tüm çalışanların kariyer planlamalarına eğitimlerle destek veriyor. Ben terfi sürecime Penti’nin hızlı büyümesi sebebiyle oluşan Bölge Müdürü pozisyonuyla başladım, bununla ilgili bir ilan açılmıştı. Bu sürece dahil olmak istediğimi İnsan Kaynakları’na bildirdikten sonra değerlendirme merkezinde kişilik ve yetkinlik envanterine tabi tutuldum. Sonrasında da 6 ay süren bir yönetici geliştirme programına başladım. Bu süreçte şirketin sürece dahil ettiği bir yaşam koçum vardı. Bu benim yapabileceklerime ayna tutan keyifli bir süreçti ve o 6 aylık eğitim sürecinde o pozisyona bir nevi hazırlanmaya başladım. 2015 yılında da terfi aldım ve Penti’deki kariyerime Bölge Müdürü olarak devam ediyorum.

762 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Elbette var. Hayatımızı çok etkileyen şeyler değil ama biraz avantajlarından bahsedeyim: Bence kadınlarla çalışmak erkekleri ehlileştiriyor çünkü kadınlar daha detaycı ve daha hissiyatlı. Biz de belki zaman içinde öyle olduk, benim işim de öyle. Görsel Düzenleme detaylar üzerine yoğunlaşan bir bölüm ve ben orada kadınlardan çok şey öğrendim diyebilirim.

Dezavantaj olarak bir erkekle muhabbet ettiğiniz gibi her konuda muhabbet edemiyorsunuz ama bu da telafi edilebilecek bir şey.