Cevaplar 4

Yükleniyor...
1,958 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Diş Macunu Kategorisi’nden Sorumlu Marka Müdürü olarak çalışırken ödül kazandığımız bir lansmanımız oldu. Bu projenin adı; Optik Beyaz Diş Macunu. Temel tüketici iç görüsüne göre, insanlar sosyalleşmek istediklerinde veya bir interaksiyon içerisinde olduklarında dişlerinin beyaz olmasına özen gösteriyorlar. Dolayısıyla beyazlık tüketici için çok önemli bir özellik. Optik Beyaz, eski stratejik alt markalarımızdan Colgate’in içerisinde bulunuyor. Dişlerinizi beyazlatırken zarar görmemenizi sağlayan bir ürünün Beyazlat ve Güçlendir adında yeni bir lansmanı vardı. Bu lansman için 21 tane güzel ve güçlü ünlü kadınlarla anlaştık ve çok ünlü bir fotoğrafçıyla beraber onların fotoğraflarını çektik. Bunu da Maçka Nişantaşı’nda bir sergiyle bütün halka duyurduk ve 1 hafta boyunca hem insanların beğenisine sunuldu hem de çok ciddi bir şekilde PR anlamında gazete ve dergilerde çok yüksek bir ilgiye sebep oldu. Konsept çok güzeldi ve ürüne çok güzel uydu. Dolayısıyla çok yüksek PR kıvracıyla ve Pazar payı dönüşüyle beraber optik Global’den de bir ödül aldık.

3,748 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama Departmanı, markaların kısa ve uzun dönemle stratejilerini oluşturuyor. Tüketicilerin iç görülerini analiz edip takibini yaparak, aynı zamanda şirketin var olduğu pazarı analiz ederek, trendleri ve gelişmeleri takip ederek, bir takım tüketici iletişim planları oluşturuyor diyebilirim. Bunu yaparken de her zaman yaratıcı olması ve yeni çözümler sunması gerekiyor. P&G kurumsal markası olarak yaptığımız örnek projelere örnek verecek olursam; Rio Olimpiyatları diyebilirim. Bu yıl P&G, Rio Olimpiyatları’nda milli güreşçimiz Taha Akgül’e sponsor oldu. Taha Akgül de bizi altın madalya alarak gururlandırdı. Buradaki tüm süreç; dijital mecra, radyo veya televizyonda kullanılacak tüm mecralardaki içeriklerin hazırlanması ve uygulanması yine Pazarlama Departmanı’nın sorumluluğu altındadır.

788 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben bu yılın en büyük projesini anlatmak istiyorum. Bu sene Nestle’nin 150. senesi, Türkiye’de de 107. senesiydi. Bunu tüketicilerimizle paylaşmak ve bizim varlığımızı borçlu olduğumuz kişilerle kutlayacağımız bir aktivite haline getirmek istedik. Bu nedenle yılın başından itibaren bir program hazırladık. Bu programın içerisinde Türkiye’de pek çok şehri gezdik ve pek çok noktada tüketicilerimizle bir araya geldik. Onbinlerce tüketicimize Nestle’nin varlık sebebini anlattık. Bunu yaparken de markalarımızdan çok, konusunda uzman kişilerle yola çıktık. Bir uzman profesör diyetisyen hocamız, iyi yaşamla ilgili koçluk yapmakta olan bir başka uzmanımız ve dünya serbest dalış şampiyonu olan Şahika Ercümen bizim birlikteydi. Dolayısıyla bu konuşmacılarımızla birlikte illeri gezerek tüketicilerimize iyi bir yaşamın sırlarını anlattık. Bunun dışında spor ve egzersiz de çok önemli olduğu için spor kanalında uzman olan konuşmacımız, bu konuda sporun günlük yaşamın nasıl bir parçası olabileceğini anlattı. Sonrasında iyi yaşam uzmanımızla birlikte uykunun ve stres yönetiminin hayatımızdaki önemini ve bunu nasıl başarabileceğimizi anlattık. Bu tabii ki oradaki konuşmalarla ve konferanslarla sınırlı kalmadı. Dijital dünya sayesinde milyonlara ulaştık. Bunu takip eden basın toplantıları sayesinde de etkisi kat kat büyüdü. Bu programı önümüzdeki yıllarda da devam ettirme kararı aldık çünkü tüketicilerimizden çok olumlu geri bildirimler aldık ve gidemediğimiz iller bizi davet etmeye başladı. Dolayısıyla bunu önümüzdeki dönemlerde de devam ettireceğiz.

425 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gillette markasında çalıştığımdan dolayı Gillette ile ilgili örnek vermek isterim. Gillette yıllardır her gün onlarca insanın nasıl traş olduğunu gözlemleyerek ürün geliştiriyor. Bunu yaparken erkeklerin traş olurken yüzlerini şekilden şekle soktuğunu fark ediyor. Bu sayede erkeklerin şekilden şekle girmesine gerek kalmayacak şekilde bir ürün geliştirme ihtiyacı hissediliyor. Son çıkardığımız ürün, Fusion Proglide Flexball’un teknolojisi de aslında bu araştırmaların sonucunda gerçekleşiyor. Bu sayede biz de reklam kampanyamızda ayna karşısında erkeklerin traş olurken girdiği şekilleri gösterip, Fusion Proglide ile artık buna gerek olmadığını anlatmıştık. Dolayısıyla bu durum, tüketicinin ihtiyacından yola çıkarak ürün geliştirmeyi içinde barındıran ve insanların ilgisini çekecek şekilde anlamamızı sağlayan güzel bir reklam kampanyası olmuştur.