Dünyadaki en masum varlığın çocuklar olduğuna inandığım için.
Okul Öncesi Öğretmenliği, MEB' de, ya da özel kuruluşlar da çalışabilir. Akademik kariyer imkânı vardır. Aynı zamanda Çocuk Edebiyatı ya da Çocuk Programları vs. gibi farklı alanlarda da iş bulma imkânı mevcuttur. Kısacası kişinin istekleri ve çalışmalarıyla yön bulacak bir bölümdür.
Ailemle yaşadığım için evime yakınlık açısından Trakya Üniversitesi' ni düşündüm. İstanbul, Ankara' dansa ailem ile yaşamak önceliğim oldu.
Eğitim Fakültesi' nin binasının yeri ulaşım açısından iyi bir konumda. Aynı zamanda zorunlu ortak derslerde karma sınıf uygulaması farklı bölümlerdeki öğrencilerle de etkileşim halinde olmamızı sağlıyor.
Hocalarımızla iyi bir diyalog kurabiliyoruz. Kafamıza takılan bir şey olduğunda sağ olsunlar ilgileniyor çoğu.
Evet, seviyorum. Unutmamak gerekir ki, mükemmel bir şey yoktur. İlerleyen zaman ile değişen şeyler ile ille bir eksik ya da eksiklikler olacaktır. Bu eksiklikleri gidermek de bizlerin amacı, mücadelesi olmalıdır.
Okul öncesi öğretmenliği bölümünde sosyal faaliyetlerin olmasını isterdim. Gerek alanımızla ilgili seminer, konferans vs. bizleri daha da geliştirmeye yönelik şeyler yapılmalı.
Çocuklar çok yaratıcılardır. Bu yüzden öğretmen, çocuklardan çok daha yaratıcı ve çılgın bir kafa yapısına sahip olmalıdır.
Bölüm tercihi daha önemlidir. Bölüm demek sizin mesleğiniz demektir. A üniversitesinin, B üniversitesinin adına (markasına) sığınarak üniversite tercihi yapmak yanlıştır.

İstediğiniz bölüme göre tercihler yapmanızı öneririm.