Cevaplar 20

Yükleniyor...
1,086 görüntülenme
·
Transkripti Göster

EY’daki Asistanlık sürecini tamamladıktan sonra Ekip Şefi oluyorsunuz ve sizi yurtdışında bir eğitime gönderiyorlar. Orada 50’den fazla ülkeden sizin gibi aynı pozisyondaki insanlarla 3 gün geçirerek ekiplerin ve sürecin nasıl yönetileceği konusunda eğitimler alıyorsunuz. Aynı zamanda eğlenceli aktiviteler sayesinde sizinle aynı seviyeden insanlarla orada tanışma imkanı sağlıyorsunuz. Ben daha önce Kurumsal Finansman’da farklı yurtdışı eğitimlerine de gitmiştim ama bu eğitimin onlardan farkı, çok daha kalabalık ve çok fazla milletten insanın olmasıdır ve EY’ın ne kadar global ve kurumsal bir yapı olduğunu bana göstermesiydi.

718 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yöneticiliğe geçişte ne gibi şeylere ihtiyacınız olduğunu, stiliniz dışındaki insanlara nasıl iletişim kurabileceğinizi ve insanların nasıl yönetilebileceğini anlatan, daha soft-skill’lere önem veren bir eğitimdir. Bu eğitimlerin akşamlarında eğlenceler oluyor ve ben sonrasını birleştirip kendime küçük bir tatil yapmıştım. Böylece çok iyi vakit geçirmiştim.

7,635 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koç Üniversitesi İşletme bölümü bana çok esneklik kattı çünkü zorunlu derslerin yanında çok farklı seçmeli dersler de seçebiliyorduk. Benim için en çok motivasyon sağlayan şey de oydu. Ben Edebiyat’a çok ilgi duyduğum için Edebiyat’tan 3-4 tane ders seçmiştim. Genel olarak üniversitede soft-skill’lerin biraz daha önemli olduğunu düşünüyorum çünkü iş hayatına girdiğinizde ancak işi öğrenebiliyorsunuz. Altyapı çok önemli ama oradaki zorunlu dersler gerekli olan altyapıyı zaten sağlıyor. Örneğin, bir tane sosyal sorumluluk projesine katılmıştım. Bu proje için ortaokul öğrencilerini okulumuza çağırıp onlara yaz okulu yaparak üniversite hayatının ne kadar eğlenceli ve güzel olduğunu anlatmıştık. Ben de 3 hafta boyunca düzenlenen bu projede kendimi faydalı bir birey olarak hissetmiştim. Koç Üniversitesi’nde sosyal aktivitelerin çok olması ve seçmeli derslerin çeşitli olması benim ev sevdiğim taraflarıydı.

2,040 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Samimi olmak gerekirse daha çok parti ve daha çok eğlence derdim. Bence hem iş hayatında hem de öğrencilikte sosyal çevre çok önemli ve sizi çok ileriye götüren bir şey. Ne kadar çok kulüp aktivitesine katılırsanız, ne kadar çok staj yaparsanız o kadar çok size gelecekte fayda sağlayacaktır.

473 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Farklı projelerle ve müşterilerle çalıştığınızda hem farklı insanlarla nasıl anlaşacağınızı hem de farklı sektörlerdeki farklı şirketlerle ilgili birçok şey öğreniyorsunuz. Her yeni bir proje yaptığınızda kendi yetkinliklerinizin üzerine ne kadar çok kattığınızı anlıyorsunuz. Örneğin, ben ilk proje yaptığımda Bankacılık sektöründe ne yapacağımı bilemiyordum ama artık birçok proje yaptığım için hem bilgi birikimimin geliştiğini hissediyorum hem de farklı projelerde çalışmanın sağladığı faydayı görüyorum.