Cevaplar 20

Yükleniyor...
1,888 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim dikkatimi çeken ilk şey, adayın takım ruhuna uygun olup olmadığıdır. İkinci olarak kişinin analitik yapısını, sınavlardan aldığı sonuçları ve İngilizceye olan yatkınlık gibi durumları değerlendiriyoruz.

Ben burada 16 yıldır çalışıyorum ama bunu sizinle röportaj yaparken fark ettim. Bu yüzden bu uzun yolu beraber yürüyebileceğimiz takım arkadaşları arıyoruz.


511 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal Finansman alanında bir kariyer istiyorsanız muhakkak bu alanda staj yapmaya gönüllü olarak bu işin sizin için doğru olup olmadığını değerlendirmeniz lazım. İyi pozisyonlarda tercih edilen olmak için iyi bir ortalamanın faydası önemli. Ayrıca çeşitli projelerde ve yarışmalarda yer almak, bu projeleri düzgünce anlatabilmek, staj yapmak, bir karar verip kariyerinize o yönde ilerlemek de önemlidir.

1,454 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Babam benim Koç Üniversitesi’nde okumamı çok istiyordu çünkü Koç Holding’le iş ilişkisi olan biriydi. İşletme bölümü de kararlılıkla girdiğim bir bölüm değildi ama bunun çok doğru bir karar olduğunu görüyorum. Koç Üniversitesi İşletme bölümüne girdiğim zaman dünyadaki başka bir kuruma girmiş gibi oldum çünkü sadece İngilizce değil, İtalyanca konuşarak ve dünyadaki trendleri takip ederek mezun oldum. Çok keyifli bir öğrencilik hayatım oldu. O zamanlar sosyal aktiviteler ve İtalyanca kulüplerinin kulüp başkanlığı yapıyordum. Çok hırslıydım ve ortalamamın üst seviyede olması için çok çalışıyordum. Belki öğrenciliğin tadını daha fazla çıkartabilirdim ama en kıymetli dostlarımı üniversiteden elde ettim.

331 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Birçok açıdan bambaşka bir kariyer çünkü artık yönetici oluyorsunuz ve satış hedefleriniz oluyor. Sonrası bence daha keyifli ve yapılacak birçok şey var. Böyle bir yerde çalışmanın en büyük katkısı, size sonrası için bir vizyon vermesi ve sektörün liderliğini yapmanızı istemesidir. Bu durumda perakende sektörünün Türkiye’de ve dünyada nereye gittiğini takip ediyorsunuz ve analitik konulardan daha farklı şeyler araştırıyorsunuz. Ben bundan çok memnumum.

434 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Baktığım zaman rahatımı bozma kararlarımın çok büyük bir mutluluk ve tatmin getirdiğini söyleyebilirim. Kadın girişimcilerle ilgili programın finansmanı ve şu andaki başarısı, beraber çalıştığım arkadaşlarımın iyi yerlere geldiğini görmek bana korkunç bir tatmin veriyor. Ben çok genç bir Partner’ım ve benimle çalışan insanların da Partner olduğunu görmek bana büyük bir tatmin veriyor çünkü bu şekilde aldığımı verebildiğimi görüyorum.