Cevaplar 11

Yükleniyor...
2,234 görüntülenme
·
Transkripti Göster

University of Wales; İngiltere’nin en köklü üniversitelerinden birisidir ve ben burada Türk eğitim sistemiyle, İngiliz eğitim sistemi arasındaki farklılıkları tecrübe edindim. Orada ezberden çok öğrenmenin önemini kavradım. Bunun dışında University of Wales’ın bana kattığı en büyük özellik; global bir bakış açısıydı çünkü sadece İngiltere’den değil, bütün dünyadan örnekler veriyorlardı. Bu da insana gerçekten global bir vizyon katıyor diyebilirim.

1
2,270 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öğrenci arkadaşlarımız tekstil sektöründe kariyer yapmak istiyorlarsa, Merchandiser olarak çalışmaları gerekiyor. Bunun temel sebebi de, Merchandiser’ın hem bayi departmanıyla hem  markayla hem de imalatçılarla üretim aşamasında çalışmasıdır. Merchandiser, bu ikisi arasında köprü görevi görür. Bu yüzden tekstil sektöründeki kariyer hedeflerinde Merchandiser’lık onlara çok şey katacaktır.

1
1,811 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton’da bizi en çok motive eden olaylardan birisi; emek verdiğimiz ürünlerin satışlarını inceleyip başarılarını görmektir. Merchandiser olarak dünyanın birçok ülkesinde üretim aşamasında iç içe çalışmaktayız. Çin’e, Bangladeş’e, Pakistan’a sürekli seyahatler düzenleyip, o ülkenin insanlarıyla ve kültürleriyle tanışmaktayız. Böylece hangi ülkenin hangi aşamada hangi ürünü yapabileceğini görmekteyiz. Bu da hem ülkenin kültürlerini öğrenmek hem de çalışma prensiplerini görmek açısından bizlere çok şey katmaktadır ve bizim için gerçekten büyük bir motivasyon kaynağıdır.

1
1,702 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Merchandiser’ın zor yanlarından birisi; dış etkenlerden çok etkilenmesidir. Örneğin; kurlardaki ve vergi oranlarındaki değişim, bizi ürün yerleştirme konusunda bambaşka ülkelere açılmamıza neden olabiliyor. Dolayısıyla değişimler bizi çok etkiliyor. Zor yanlardan başka bir tanesi de, imalatçı seçimidir. İmalatçıları seçerken gerçekten çok dikkatli olmak gerekiyor. Aksi halde herhangi bir hatalı imalatçıda bu bize termin ve satış kaybına yol açabiliyor.

1
1,966 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Merchandiser pozisyonunda çalışmak için en önemli özellik; işinizi severek yapmanızdır. İşinizi sevdikten sonra bu işi daha iyi yapabilirsiniz. İkinci olarak da hızlı karar vermek ve değişimlere açık olmak gerekiyor çünkü tekstil sektörü çok hızlı gidiyor. Detaylara çok önem vermeniz, iletişim kabiliyetinizin çok yüksek olması ve imalatçılarla sürdürülebilir ilişkiler kurmanız gerekiyor.

1