Cevaplar 3

Yükleniyor...
3,540 görüntülenme
·
Transkripti Göster

ODTÜ akademik ve sosyal anlamda bana birçok pozitif katkıda bulundu. Akademik anlamda da çok detaylı, sorgulayıcı bir eğitim alma fırsatı yakaladım. Sosyal anlam olarak da şu an hala görüştüğüm birçok arkadaşımla ODTÜ’de tanıştım. Kampüs içerisinde birçok farklı imkan bulunuyor. Kampüsten hiç çıkmadan yaşayabiliyorsunuz.

3,197 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde felsefe, sosyoloji, devlet-toplum ilişkisi, yönetim teorileri ve ekonomik bağlamlar gibi pek çok konuyu okuma fırsatı bulduk. Bu konular hakkında uzman olabilmek için çok derin çalışmalar yapmak gerek fakat okuduğumuz bölüm çerçevesinde konuları pek çok açıdan değerlendirebilmek, farklı bakış açılarına sahip olmak, her yönüyle anlamak ve birbirine bağlayabilmek adına pek çok şey öğrendik. Benim profesyonel ve özel hayatıma çok katkısı oldu. Bunun dışında ODTÜ gibi bir üniversitede okumak bana her şeyi yapabilecek bir özgüvende hissedebilmeyi kattı. Bu yüzden ODTÜ’nün insana verdiği o özgüvene yürekten inanıyorum. Artık çoğulculuğun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum ve kendimi ifade etmekten çoğunluklar içinde hiç çekinmiyorum.

9,856 görüntülenme
·
Transkripti Göster

ODTÜ bir öğretim yuvası olarak serbest düşünce tarzıyla ve kişilere verdiği özgürlüklerle öne çıkıyor. Ben de bu durumdan çok fazla faydalandım. Özgür bırakmakla, ders seçimleriyle ve bize verdikleri fırsatlarla beni çok tatmin ediyor. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tarihi ve geçmişi anlamak, gelecekte bunların nasıl şekillendiğini görmek beni oldukça geliştirdi. Şu an yaptığım iş okuduğum bölümle çok alakalı olmasa da getirdiği kültür birikimini, Kamu Yönetimi ve Sosyoloji ile ilgili verdiği öngörüleri, toplum psikolojisi gibi alanları iş hayatında oldukça kullanıyorum.