Cevaplar 4

Yükleniyor...

ODTÜ mezunu olmamama rağmen, dışarıdan öğrenci kabul eden kulüplere girip neredeyse kendi okulumdan çok burada zamanımı geçirdim ve iyi ki de öyle yapmışım :) Gerçekten ODTÜ kulüp kültürünün çok iyi yerleştiği ve özgürlükçü ortamı sayesinde herkese uygun kulüplerin bulunabildiği bir ortam. Bu okulun öğrencilerinin de bir çok kulübe girip kendilerini ait hissettikleri yerde yoğunlaşmalarını tavsiye edebilirim. Aynı anda birden çok kulüpte yer alınabilir tabii ki fakat aktif rol aldığınızda zaman yönetimini iyi yapmanız lazım, seneler geçtikçe derslerle beraber pek zaman kalmayabilir.

1,021 görüntülenme

Benim katıldığım Modern Dans, Gitar toplulugu, şan( Diyafram geliştirme), Psikoloji, Arkeoloji topluluklarıydı. Zamanın tamamını topluluklara versen her toplulugun aktivitesine katılsan kimse neden diyeceğini sormaz bile. Sadece WOW denir gibi.Özellikle Arkeoloji topluluğu bütçeni zorlar gibi.Her ay bir geziye katılmak yada denilen tarihlerde sınavlarınla çakışmaz ise paranda var ise gel keyfim gel.

247 görüntülenme

Gidebilirsin tabii ama çok fazla vakit alır. ODTÜ'de her topluluk oldukça aktiftir. Bu her ne kadar çok güzel olsa da katıldığında seni çok fazla yorar. Ayni anda 3-4'ten fazla toplulukta aktif üye olabilmek derslerine engel oluyor genelde. Bir de çoğu zaman toplantıları 5 bucuktan sonra yaparlar çünkü herkesin dersi bitsin de katılabilsin diye. Bazen bu toplantı günleri çakışır bu da tercih yapmak zorunda bırakır seni. Dersen ki eğer yok ben aktif üye olmayacağım, bazı toplantıları kaçıracağım; o zaman bir çok topluluğa ve etkinliklerine katılabilirsin. 

149 görüntülenme

Kesinlikle! Fakat dersler ile birlikte sebep olacağı yoğunluk sebebiyle zorlayıcı olacaktır. 

142 görüntülenme