Cevaplar 15

Yükleniyor...
7,288 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sadece Finans alanında çalışmak isteyenlere değil, bütün yeni mezun arkadaşlara tavsiyem; iş hayatı mezun olduktan sonra bir an önce başlamak zorunda olduğunuz bir geçiş değildir. Uzun yıllar boyunca çalışacağınız alanı seçiyorsunuz ve bundan dolayı seçimler önemlidir. En önemlisi de ne istediğinizi keşfedebilmek diyebilirim. Aslında bu noktada Anlatsin.com bence inanılmaz güzel bir iş yapıyor. Bol bol bu videoları izlesinler ve farklı sektörleri, alanları tanısınlar. Kendiniz için doğru alanı seçtiğinizde ve işi severek yaptığınızda başarı her zaman kendiliğinden gelir. Dolayısıyla insanın kendini tanıması ve kendi içindeki potansiyeli fark edip bunların üzerine gidebilmesi çok önemlidir.

3,904 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisliği mezunu canı ne isterse onu yapar. Finans, Satış, Pazarlama, Satın Alma gibi bölümlerde çalışabilir hatta tiyatrocu bile olabilir. Bütün hepsinden örneklerim var ve az önce bahsettiğim gibi Endüstri Mühendisliği size teknik bir bilgi vermiyor. Süreçlere ve hayata farklı bir bakış açısı kazandırıyor ve bu bakış açısı her yere uygulanabiliyor. Endüstri Mühendisi olup ardından Mimarlık konusunda yüksek lisans yapan arkadaşlarım da var. Dolayısıyla her şey mümkündür. Endüstri Mühendisliği, hayata çok geniş bir geniş açışıyla bakmaya yardımcı oluyor.

2,341 görüntülenme
·
Transkripti Göster

ODTÜ dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak her mezununa çok güçlü bir hayat görüşü katıyor ve her birimiz güçlü bireyler olarak mezun oluyoruz. ODTÜ Endüstri Mühendisliği de bunun üzerine bir taş daha koyuyor. Hepimize esnek olabilmeyi ve hayatta her şeyin iyileştirilebileceğini bilerek bakmamızı sağlıyor. Endüstri Mühendisleri olarak bizler, 4 yıl boyunca tamamen optimizasyon üzerine yani süreçleri iyileştirebilmek üzerine eğitim alıyoruz. Bu eğitim de hayatımızın her alanında fayda sağlıyor diyebiliriz. Sadece iş hayatında değil, kendi özel hayatımızda da her zaman ihtiyacımız olan yeteneklere sahip oluyoruz.

1,571 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hayalimde belli bir stajyer kalıbı yok. P&G kültürüne ayak uydurabilen, uyum sağlayabilen, birlikte çalışılması keyifli ve çalışmaktan keyif alan biri olmalı. Bunun yanı sıra stajyer olmasına rağmen sorumluluk alanında liderlik olan, değişime açık olan ve analitik olarak kendini güçlü hisseden herkes bizim için değerlidir. Özellikle farklı tarzlarla çalışmayı çok seviyoruz çünkü biliyoruz ki farklılıklar bizi her zaman daha güçlü kılıyor.

542 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsanlar ve kültür diyebiliriz. Çünkü günün sonunda yaptığımız işi; analiz, liderlik ve değişim gibi birçok farklı şekillerde yapabiliriz. Fakat insanlar ve kültür her zaman elde edilebilen değerler değildir. P&G’nin kültürü ve burada çalışan arkadaşlarımız çok değerliler ve P&G’yi P&G yapan değerler bunlardır diyebiliriz.