Cevaplar 18

Yükleniyor...
937 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada önemli olan kafanızdakini doğru anlatmaktır. Kafanızdakini kağıda ya da bilgisayara döküp, doğru ifade edip doğru anlatabiliyorsanız çizim yapmadan da Tasarımcı olabilirsiniz. Burada doğru anlatabilmeniz önemlidir.

576 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yetenek çok önemli ama ben öğrenilebilir bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü tasarım yapmanın da bir tekniği var. Üzerine bir de yeteneğiniz de varsa ortaya muhteşem bir şey çıkıyor. İyi öğrenildiğinde ve çok çalışıldığında da aynı derecede mükemmel bir şey ortaya çıktığını düşünüyorum. Bence tasarım ve sanat öğrenilebilir bir şey.

764 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Genellikle Moda Tasarımı’nı okumaya karar vermiyorsunuz, birçok arkadaşımda da öyle oldu. Her şey sanata ve resme olan yatkınlıkla başlıyor. Ben hep bir sanat okulunda okumak istedim, hep resim ağırlıklı ilgi alanlarım oldu ve resim yapmayı hep sevdim. Bu beni sadece tekstil bağlantılı gözlem yapıp oraya yönelmemi sağladı.

590 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Genellikle stajyerlere gözlemleme şansı veriyoruz çünkü stajda mümkün olduğunca büyük resmi görüp gözlemlemek gerekiyor. Dolayısıyla biz bu olanağı sağlıyoruz ve gelen stajyerden bir iş beklentimiz yok. Bir şey tasarlamasını beklemiyoruz ama süreçlerin içerisine mümkün olduğunca dahiledip neler yaptığımızı görmesine ve öğrenmesine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

12,675 görüntülenme
·
Transkripti Göster

%90’ı Tasarımcı olarak çalışıyor. Tekstil, grafik, endüstri gibi çeşitli branşlardaTasarımcı olarak da çalışabiliyorlar.