Neden Yeditepe Üniversitesi?

69,110 görüntülenme

Cevaplar 20

Yükleniyor...

Sosyal imkanları açısından burayı tercih ettim, öğrencilik yıllarımı çeşitli aktiviteler ile renklendirerek kendimi geliştirmek için burayı doğru yer olarak gördüm.

3,402 görüntülenme

Alanında iyi yetişmiş hocalar,

Laboratuar ve ekipman yeterliliği,

Temiz hava,

Sakin sessiz kampüs,

Öğrenci kulüplerinin işlevsel olmaları.

7,799 görüntülenme

2016 dönemi itibariyle Yeditepe de ders programında değişikliğe gidilecektir.


Şöyle ki

Bahar dönemindeyseniz bahar döneminin dersini almak durumundasınız.

Üst dönem veya alt dönem ders almak artık yoktur.

Ancak böyle bir durum ile ilk defa karşılaşılmaktadır ve herkesi etkilemektedir

Çünkü, öğrenciye taahhüt edildiği için ders seçim konusunda herkes esnek davrandı.

Bu durum öğrenciyi maddi açıdan ve zaman bakımından olumsuz etkileyecek

Zaten 2015 güz dönemi itibariyle

yarı zamanlı çalışan hocaların görevine son verildi yada bazı dersleri kapatıldı
Dersler kapatıldı. Kontenjanlar arttırıldı
Kontenjanların artması hocalarıda olumsuz etkiledi
Fiziki olarak 25-30 kişiye müsade eden sınıflar 50 kişiye çıkartıldı


http://www.change.org/p/yeditepe-üniversitesi-rektörlüğü-yeditepe-üniversitesi-ders-programlarındaki-değişikleri-geri-alın


Not: Tercih yaparken bu durumuda göz önünde bulundurmanız sizlerin yararınadır.

3,244 görüntülenme

Aslında bakarsanız Atatürkçü düşünce sistemini benimseyerek eğitim veren bi kuruluş olması başta olmak üzere sosyal imkanları kampüs ortamı ve akademik desteği gibi şu an sayabildiğim nedenlerden dolayı burdayım.

2,916 görüntülenme

Adı duyulmuş kolay burs imkanı veren üniversite

1,957 görüntülenme

Diğer Üniversitelere nazaran bölüm değiştirme imkanlarının çok daha fazla olması, her türlü etnik grubu, tercihi, kişileri, farklı anlayışları kabul edebilen yenilikçi,kozmopolit bir üniversite olması.

2,167 görüntülenme

Fiziki şartlarını diğer okullara göre kıyasladığımda daha iyi bulduğum için. Sınıfların az kişi olmasının mimarlık eğitimi için önemli olduğu için.

2,242 görüntülenme

İstanbul'da bulunması, eğitiminin ingilizce olması, alanlarında uzman, iyi ve deneyimli hocalardan oluşan akademik kadrosu bulunması, kullanışlı ve dönemin en gelişmiş cihazlarını bulabileceğiniz ve kendiniz de kullanabileceğiniz labovatuarlarının bulunması, dilediğiniz her aktiviteyi rahatça yapabileceğiniz, arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz, istediğiniz tarzda yemek yiyecek yer bulabileceğiniz, yürüyerek kampüste istediğiniz yere ulaşabileceğiniz güzel, güvenli bir kampüsünün olması, öğrenci yurdunun kampüsün içinde yer alması dolayısıyla hem yemek yerlerine hem sınıfa çok yakın bir yerde güvenli bir şekilde kalabilme imkanı vermesi, özel üniversite olması nedeniyle öğrenci sayısının daha az olması dolayısıyla öğretmenlerin öğrencilerle daha fazla ilgilenmesi..bu koşullar ve olanaklar benim Yeditepe'yi tercih etmemi sağladı.

1,940 görüntülenme

Mezun olana kadar kendinizi en çok özel üniversitelerde geliştirebilirsiniz. Nedeni ise imkanları ve hocalarıdır. Öncelikle Yeditepe hocaları bakımından kesinlikle çok iyi bir yerde ayrıca sağladığı imkanlar da öyle. Burs alamayanlar veya P alabilenler için fiyatları da gerçekten uygun diğer özel üniversitelere göre ve bir veya birkaç yıl içinde burs da alabilirsiniz. Ayrıca neredeyse her spor türünü bulabilirsiniz. Mesela ben 14 yıl basketbol oynadıktan sonra bu sene Yeditepe' de Korfbol' la tanıştım. Biliyorum sizde daha önce adını duymamışsınızdır..

1,907 görüntülenme

Açıkçası o biraz tesadüf oldu diyebilirim. Yüksek bir puan alıp da derece yapmayı beklemiyordum. Fakat öyle oldu ve evime özel üniversitelerden bir yığın broşür yağdı. Ben de bu üniversiteyi öyle farkettim ve bölümüm için avantajlı olacağını düşündüm. Çünkü eğitim fakültesi okuyorum ve Yeditepe İstek Vakfı'na bağlı bir üniversite. İstek Vakfı da yirmiden fazla liseye sahip. Mezun olduktan sonra iş bulmanın daha kolay olacağını düşündüm. Bir de tabi ki burs olanakları da bu üniversiteyi seçme sebeplerimden biri oldu.

3,216 görüntülenme
Sonraki Sayfa »