Cevaplar 5

Yükleniyor...
761 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Daha öncesinde Siemens’i sadece beyaz eşyacı olarak bilirdim fakat içine girdiğimde her şeyin Siemens olduğunu fark ettim. Bir binaya girdiğinizde o binada herhangi bir Siemens ürünü olmaması imkansız ve bu beni çok şaşırtıyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin bu böyledir ve böyle global bir şirkette çalışmak beni çok mutlu ve motive ediyor. Bunun yarı sıra Siemens’te çalışan insanlar aynı zamanda bütün dünyayla çalışıyor. Avusturya, Almanya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan’la çalışıp onların çözümleriyle beyin fırtınası yapıyoruz. IT’deki diğer arkadaşlar; Çin’le veya Japonya’yla çalışıyor. Dolayısıyla böyle global bir şirket olması ve her gün farklı milletlerle çalışmak, çalışanlar açısından çok tatmin edici diye düşünüyorum.

569 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Siemens, diğer kurumsal firmalardan daha prestijli ve özel bir firma. Çünkü çalışanlarına çok önem verip, kaliteli hayat sürdürmeleri için elinden geleni yapıyor. Özellikle beni motive eden en önemli noktalardan biri, hem teknik hem de sosyal anlamda, çalışanın kendisini geliştirebilmesi için eğitimlerine çok büyük yatırım yapıyor ve bu eğitimleri tamamlamaları gerektiğini sorgulayarak o gelişimi sizinle beraber takip ediyor. Türkiye içerisinde çok fazla Ar-Ge var ama Siemens’in Ar-Ge’ye bakış açısının çok farklı olduğunu düşünüyorum. Daha genç, dinamik ve daha inovasyona yönelik bir bakış açıları var. Daha fazla yatırım yapıyorlar ve biz de farklı ürünler geliştirebilmek için elimizden geleni yapıyoruz.

433 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Beni en çok motive eden şey, sorumluluk verilmesidir. Her türlü konuda araştırma yapmak istediğim zaman veya aklıma yatmayan bir konu olduğunda üst yöneticilerime çok rahat bir şekilde söyleyebiliyorum. Konuları tartışarak ortak bir nokta buluyoruz. Yanlış düşünseniz de size gerçek ve doğru yolu göstererek aynı noktaya gelmenizi sağlıyorlar. Global bir firma olduğu için başka ülkedeki çalışanların nasıl davrandığını görmek çok ilgi çekici oluyor. Özellikle iş seyahatlerinde yurtdışına gittiğiniz zaman fabrikanın nasıl işlediğini, çalışanların sorumluluklarını, çalışma ortamını görmek çok faydalı sağlıyor. Bu sayede de kendinizi geliştiriyorsunuz. Burada sürekli yeni konular öğrendiğiniz için dik olarak devam eden bir eğitim grafiği var ve sürekli kendinizi geliştiriyorsunuz. Böyle olduğu için her geçen gün sıkılsanız da yorulsanız da motive ediyor çünkü her geçen zaman size yeni olanaklar katıyor.

739 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Siemens, Elektrik Mühendisleri için çalışılabilecek en iyi şirketlerden biridir. Benim öğrenciyken hedefim bu şirkette çalışmaktı ve şu anda çalıştığım için gayet mutluyum. Siemens, 200’e yakın ülkede faaliyet gösteren global bir şirket olduğu için takım arkadaşlarımız farklı ülkelerden de olabiliyor. Ben 6 yıldır Siemens’teyim ve neredeyse Avrupa’nın birçok ülkesinde bulunan Siemens’teki arkadaşlarla çalışma fırsatı buldum. Siemens’in, hatalardan ders çıkarıldığı sürece hata yapmaya tolerans gösteren bir şirket olması, iş hayatında size güven ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlıyor. Siemens’te çalışanların hepsi de bunu hissediyor. Ayrıca Siemens’te çok garip bir aidiyet duygusu var. Kapıdan içeri girdiğiniz zaman kendinizi buraya ait hissediyorsunuz.

294 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kadın Mühendislerin eşit şartlarda çalıştığı bir yer olması ve çalışanların eğitimlerine değer verilmesi oldukça motive edici oluyor. Siemens kompleks projelerde çok başarılı bir şirket ve burada sadece ürün satılmıyor, sistem bazlı çözümler de üretiliyor. Bir şehrin altyapısı ile ilgili projede çalışmak benim için çok önemli. Ankara-Konya arasındaki hızlı tren projesinde bu trenin üretim aşamasını görmek ve bu projede yer almak gerçekten tatmin ediciydi.