Neden Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü?

11 Cevap

Dünyadaki en masum varlığın çocuklar olduğuna inandığım için.
17,747
Okul öncesi öğretmenligini kisiligime yakin ve yapmak istedigim meslek oldugu icin tercih ettim. Esit agirlik bolumu mezunuydum ve hukuk, pdr gibi sanslrim da vardi. Bu bolumler beni yansitan bolumler degildi ve siralamam cok iyi olmasina ragmen okul oncesi ilk tercihimdi. yani ileride mutsuz puaninizin yettigi en yuksek bolum yerine, mutlu olabileceginiz bolumu tercih etmelisiniz. Okul Öncesi de zaten önü açık bir bölüm, iş bulma kolaylığı var bunu da düşünenlere pozitif bir yönü olarak söyleyeyim.
13,846
Bu bölüme başta isteyerek gelmemiştim. Ancak şuan tercih ettiğim için son derece memnunum. Derslerin bizleri zorlamaması hem sıkılmadan derslere katılmamızı hem de sosyal yaşantımıza zaman ayırmamızı sağlıyor. Mezun olduğumuz zaman kolayca atanıyor olabilmemiz de cabası.
12,062
Öğretmenlik okumayı kafasına koymuş biri için bence en mantıklı seçenek okul öncesi öğretmenliği. Atama durumunda çok çok bir değişiklik olacağını zannetmiyorum o yönden de rahat yani. Ama bu bölümü Gazi de okumak istiyorsanız çok çok sabırlı bir insan olmanız lazım. Normalde kolay bir bölüm ama Gazi nin eğitim anlayışıyla biraz zorlaşıyor haberiniz ola.
10,737
En başta atanma sıkıntısı olmayan bir bölüm. rahat ve eğlenceli bir meslek . Geldiğim için hiç pişman değilim :D
7,036

CEVAPLARI FİLTRELE

Üniversite
Bölüm