Cevaplar 5

Yükleniyor...

Matematiği ve fiziği çok sevdiğimi biliyorum ama elektronik mi bilgisayar mı yoksa endüstri mühendisi mi olmalıyım bilmiyorum.Mühendislik ve doğa bilimleri programlarında bunlardan istediğim herhangi birini iyice tanıdıktan sonra okuyabiliyorum.Hatta beğenmessem hiç bir koşul olmadan da değişebiliyorum.Böyle bir avantajın olmasından dolayı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları

1,804 görüntülenme

Cunku ilerde belki pisman olacagim bir karar vermek istemiyorum. Bolumumu, emin olduktan sonra sececegim.

2,195 görüntülenme

Bölüm konusunda tamamen özgürüz Sabancı Üniversitesinde. Sayısal girip Siyasi Bilimler bile okuyabiliyoruz. Bu seçimi 2. sınıfın sonunda yaptığımız için 2 yıl hatta hazırlık dahil 3 yıllık boyunca üst sınıflar ve akademisyenler ile bölümün şartlarını zorluğunu geleceğini tartışabiliyoruz. 2. sınıf içinde istediğimiz bölümün derslerinden alıp kendi başarımıza göre değerlendirme yapabiliyoruz. Başarılı olabileceğimizi hissettiğimiz bölümü seçebiliyoruz.

2,071 görüntülenme

İşte en güzel soru; evet, neden x bölümü? Türkiye’de en yüksek puanlalılar endüstri-elektronik seçer bırakın puanınız bölümünüzü seçmesin. Siz neden niçin öğrenin (sabancıda ki sistem ilk sene herkes aynı derslerı alır 2 3 4 siz seçmeli olarak istediğiniz dersleri alırsınız dahası istediğiniz bölümü bu derslerden seçersiniz mesela elektroniğe giriş dersi alıp aynı anda endüstriye giriş dersi alıp hangisini seçeceğinize karar verebilirsiniz.) Ne kadar tanıyoruz ki dünyayı? Ne iş yapmak istiyoruz?

Sabancı’da size özgür ortam sunuluyor ve son sınıfa kadar ister mekatronik ister elektronik istersen ekonomi nereden girdiğin önemli değil ne okumak istediğin önemli. Bu çok güzel çünkü kaç puan aldıysan al, Sabancı Üniversitesi öğrencisiysen her şeyi okumakta özgürsün.

3,039 görüntülenme

Çünkü doktor olmayı hiç istemedim ve kendimi hep bir şeyler geliştirmek ve ilerlemek üzerine yönlendirdim.

1,618 görüntülenme