Neden Makine Mühendisliği Bölümü?

105,477 görüntülenme 1 takipçi

Cevaplar 73

Yükleniyor...

Eskiden beri fizik ve matematiğe ilgim vardı. Bu iki dal benim için bir ders değil, hobiydi.
“Makina mühendisleri şu sektörlerde çalışır, şu kadar maaş alır” gibi cevapları heryerde bulabilirsiniz, bunun yerine makina mühendsiliği ortamından bahsetmek istiyorum ben.
İnsanların Odtü makina mühendisliğinde okuduğumu duyduklarında söyledikleri ilk söz “Allah yardımcınız olsun” oluyor. Odtü makina mühendisliğinin çok zor olduğunu siz de duymuşsunuzdur. Dürüst olacağım, evet cidden zor :) Ama belki de makina mühendislerinin bu kadar kolay arkadaşlık kurmalarının sebebi de budur. Birbirini hiç tanımayan iki makina mühendisi bir araya geldiğinde, yarım saat içinde çoktan tanışıp birbirlerine ders-hoca anılarını anlatmış olurlar. Bu bölümde insanlar hırsları yüzünden arkadaşlıklarını zedelemezler. Bölüm zor olduğu için “anca beraber kanca beraber” anlayışıyla verilir dersler :)

6,145 görüntülenme
1

Çalışma alanı geniş, ihtiyaç yüksek, temel mühendislik, bu yüzden bence bitmeyecek bir mesleklerden bir tanesi. Tabi bir de işini sevmek gerekir, istenmeyen bir bölümü bitirmek zor.

1,499 görüntülenme

Çünkü makine benim ilgi alanım.

327 görüntülenme

Bölüm çok geniş bir bölüm dolayısıyla istediğim her hangi bir alana eğilebilirim.

384 görüntülenme

Geniş bir iş hacminin olması ve mühendisliğin ana dallarından birisi olması.

1,605 görüntülenme

Gerçek cevabı elektrik-elektroniğe puanım yetmedi :D süslü cevap mekanik ve otomasyona hayranlığım var.Makineleri birbirinden ayırt etmeden severim bu yüzden dolayı da Makina seçtim

932 görüntülenme

İş avantajlarının sınırları zorlaması sebebiyle kendimi 7.tercihim olan Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliğinde buldum.

827 görüntülenme

mühendislik her zaman ilgi duydugum bi alan olmustur.
küçüklükten gelen meraklara cevap bulmak için kendimi makine mühendisliğinde buldum

1,445 görüntülenme

Modern zamanlarda savaş pilotları, tank komutanı, siyasetçiler, askerler, doktorlar savaşmaz. Aslında teknoloji savaşır, bu savaşı da kazanmak istiyorsanız çok iyi makine mühendİsleriniz olmalıdır. Bu yüzden ülkelerin caydırıcı gücü, ekonomisini ergonomik ve yüksek teknolojilerin tasarımı mutlaka bir makine mühendisiliği dizaynı olduğu için makine mühendisliğini seçtim.

811 görüntülenme

Puanim buna yetti üzülerek gelmeme rağmen sonradan kanim cok ısındı .makine mühendisliğinin dalları çok geniş ve iş imkânı çok fazla

626 görüntülenme
Sonraki Sayfa »

İlgili İş İlanları