Neden Makine Mühendisliği Bölümü?

105,933 görüntülenme 1 takipçi

Cevaplar 73

Yükleniyor...

Eskiden beri fizik ve matematiğe ilgim vardı. Bu iki dal benim için bir ders değil, hobiydi.
“Makina mühendisleri şu sektörlerde çalışır, şu kadar maaş alır” gibi cevapları heryerde bulabilirsiniz, bunun yerine makina mühendsiliği ortamından bahsetmek istiyorum ben.
İnsanların Odtü makina mühendisliğinde okuduğumu duyduklarında söyledikleri ilk söz “Allah yardımcınız olsun” oluyor. Odtü makina mühendisliğinin çok zor olduğunu siz de duymuşsunuzdur. Dürüst olacağım, evet cidden zor :) Ama belki de makina mühendislerinin bu kadar kolay arkadaşlık kurmalarının sebebi de budur. Birbirini hiç tanımayan iki makina mühendisi bir araya geldiğinde, yarım saat içinde çoktan tanışıp birbirlerine ders-hoca anılarını anlatmış olurlar. Bu bölümde insanlar hırsları yüzünden arkadaşlıklarını zedelemezler. Bölüm zor olduğu için “anca beraber kanca beraber” anlayışıyla verilir dersler :)

6,375 görüntülenme

mühendislik her zaman ilgi duydugum bi alan olmustur.
küçüklükten gelen meraklara cevap bulmak için kendimi makine mühendisliğinde buldum

1,550 görüntülenme

Eğer makinelere karşı bir tutkunuz yok ise kesinlikle yazmayın. Hele Yıldız Teknik Üniversitesi’ni hiç yazmayın. Sorunlu hocalar fazla bulunur bu okulda. Dersler aşırı zordur. Makine’nin kendisi zordur zaten. Ama mezun olduktan sonra iş yelpazeniz çok geniş olacak ve açıkta kalma gibi bir probleminiz olmayacaktır. Ancak lisans eğitimi süreciniz çok sancılı geçecektir bunun garantisini verebilirim. Tekrarlıyorum, makinelere karşı bir tutkunuz yok ise, YAZMAYIN !

1,469 görüntülenme

Gerçek cevabı elektrik-elektroniğe puanım yetmedi :D süslü cevap mekanik ve otomasyona hayranlığım var.Makineleri birbirinden ayırt etmeden severim bu yüzden dolayı da Makina seçtim

1,056 görüntülenme

Mekanik şeyler hoşuma gidiyor onlarla uğraşmayı seviyorum. Kendimi bildim bileli hayalimdi denebilir. Bölümüm önceden kafamda belliydi üniversite biraz sürpriz oldu diye özetleyebilirim durumumu.

3,002 görüntülenme

Çalışma alanı geniş, ihtiyaç yüksek, temel mühendislik, bu yüzden bence bitmeyecek bir mesleklerden bir tanesi. Tabi bir de işini sevmek gerekir, istenmeyen bir bölümü bitirmek zor.

1,552 görüntülenme

Çünkü makine benim ilgi alanım.

490 görüntülenme

Bölüm çok geniş bir bölüm dolayısıyla istediğim her hangi bir alana eğilebilirim.

535 görüntülenme

Geniş bir iş hacminin olması ve mühendisliğin ana dallarından birisi olması.

1,740 görüntülenme
Sonraki Sayfa »

İlgili Şirketler

Air Liquide
25 takipçi
Blueground
18 takipçi
Canon Eurasia
1166 takipçi