Neden Boğaziçi Üniversitesi?

181,406 görüntülenme 3 takipçi

Cevaplar 44

Yükleniyor...

Samimi olmak gerekirse kampüsle başlamak lazım. İnsan ilk bakınca ne kadar güzel ‘ooo boğaz manzarası var ya’ şeklinde düşünüyor. Evet var ama bir süre sonra deniz manzarasından daha öte bir şeyler de var.

Akademik hayata dair de, donanımlı ve farklı bakış açıları getiren aynı zamanda farklı karakterdeki(gerçekten de hepsi birbirinden ilginç) hocalardan görme şansına erişiyoruz.

Çok farklı sosyal etkinliklerin parçası olabilmek de ayrı bir artı. Her insana hitap edecek bir şeyler var diyebilirim.

Yurtdışı bağlantılarını da söylemeden geçmemek lazım. Erasmus, exchange gibi olanakları çok fazla. Bu da öğrencilerin farklı ülkelerde kısa süreli de olsa eğitim alarak farklı bir vizyona sahip olmasını sağlıyor.

23,423 görüntülenme

Akademik kariyer düşüncesinde, olmazsa olmazların en başında gelen nitelikli ve akademik bir yabancı dil faktörünün yanı sıra değerli akademisyenleri barındırıp ve tabiri caizse sayısız akademisyeni piyasaya sürmüş olması, kamuoyunda saygın bir çizgisi, fiziki olarak İstanbul'un en gözde yerlerinden birine konumlanmış olması nedenlerim arasındadır

2,002 görüntülenme

İyi bir üniversite isteği, İstanbul’da olması, özel bir üniversite istememem ve bölümüm adına bana katkısının çok fazla olacağını düşündüğüm için Boğaziçi Üniversitesi’ni tercih ettim. Kampüs olarak da zaten insanı çeken bir üniversite olduğunu düşünüyorum.

4,160 görüntülenme

Türkiye'de Amerikan standartlarında bir eğitimi, şehrin merkezine bu kadar yakın ve öğrencilere bu kadar fazla etkinlik imkanı tanıyan kampüslerde alabilmek; ayrıca gerek undergraduate gerek postgraduate düzeyde yurtdışında istediğin üniversiteye kolayca gidebilmek ve sorgulayabilen, kimseyi taklit etmek zorunda kalmadan kendi fikirleriyle hayatta ilerleyebilen bir birey olabilmek gibi avantajlarından dolayı ayrıcalıklı bir okul.

4,906 görüntülenme

Sanırım temel neden çevrem. Komşumuzun bir oğlu okumuştu Boğaziçi’nde ben de ondan çok feyz alırdım o yüzden tercih ettim. Ama şimdi olsa tekrar tercih edebilirim. Çünkü, Boğaziçi’nin köklü ekolünden kaynaklanan, ayrı bir havası var. Son derece liberal bir ortam, kaliteli insanlar… Bunun yanında galiba bir de kampüsün güzelliğinden çok etkilendim. Şehre (Taksime) oldukça yakın, müthiş bir kampüs okulu. Mezun olduktan sonra daha net anlayabildiğim üzere hocalarının kalitesi falan da oldukca etkili olmaliymis tercihimde. Boğaziçi’nde gerçekten de efsanevi hocalar var. Yani temel faktör: insanlar. Hem birlikte okuduğumuz insanlar hem de sizi okutanlar oldukça nitekli.

11,786 görüntülenme

Birçok yerde “üniversite değil bölüm seçin!” derler ya, söz konusu Boğaziçi’yse belli bir sınır dahilinde bölüm değil üniversite seçmenin çok daha mantıklı olduğunu gördüm. Bunun sebebi, Boğaziçi kültürünün diğer üniversitelerin kültüründen çok çok değişik olması. Okuldaki olanakları değerlendirmeyi bilenler bir lider olarak yetiştirebiliyor kendini; bölümü ne olursa olsun yüksek kademelerde yönetici olabiliyor. Neden? Çünkü okulun çok köklü bir kulüp sistemi ve öğrenci odaklı liberal bir yapısı var. Öğrenci kulüpleri, öğrencilere liderlik yapmayı, iş bitirmeyi ve networking yapmayı öğretiyor. Yeterince inisiyatif ve vizyon sahibi olan bir insan için, başka hiçbir üniversitede bulamayacağı kendini geliştirme imkanları sunuyor Boğaziçi Üniversitesi.

2,239 görüntülenme

Boğaziçi Üniversitesi'nin gerek vizyonu gerek sağladığı özgürlük ortamı gerekse verdiği eğitim tarzıyla Türkiye'nin en iyi okulu olduğunu düşünüyorum.Mezunlarına her iş alanında kendine güvenmelerini sağlayan bir eğitim tarzı var Boğaziçi Üniversitesi'nin.

4,230 görüntülenme
5,972 görüntülenme

Eğitimin yanında sosyal aktiviteleri, kulüpleriyle insan ilişkileri anlamında kişiyi geliştiren bir üniversite. Donanımlı insanlarla beraber ders almak bile büyük bir keyif.

6,299 görüntülenme
Sonraki Sayfa »