Neden Boğaziçi Üniversitesi?

144,664 görüntülenme 2 takipçi

Cevaplar 45

Yükleniyor...

Samimi olmak gerekirse kampüsle başlamak lazım. İnsan ilk bakınca ne kadar güzel ‘ooo boğaz manzarası var ya’ şeklinde düşünüyor. Evet var ama bir süre sonra deniz manzarasından daha öte bir şeyler de var.

Akademik hayata dair de, donanımlı ve farklı bakış açıları getiren aynı zamanda farklı karakterdeki(gerçekten de hepsi birbirinden ilginç) hocalardan görme şansına erişiyoruz.

Çok farklı sosyal etkinliklerin parçası olabilmek de ayrı bir artı. Her insana hitap edecek bir şeyler var diyebilirim.

Yurtdışı bağlantılarını da söylemeden geçmemek lazım. Erasmus, exchange gibi olanakları çok fazla. Bu da öğrencilerin farklı ülkelerde kısa süreli de olsa eğitim alarak farklı bir vizyona sahip olmasını sağlıyor.

17,970 görüntülenme
4

Çünkü 1 numara bu okul yazmayın yazıyor formda, tabi ben de yazmayacağım zaten, yine de yazsam biraz olurdu bence, değil mi? Şaka bir yana, ben Boğaziçi Üniversitesini seçtim çünkü puanım öyle geldi. Elimdeki puanla İTÜ’de Kimya Mühendisi olacağıma Boğaziçi’nde Kimyager olurum dedim ve buraya geldim. Yine de neden bunu dedim? Okula dair çok bir bilgim yoktu, ama adından dolayı seçtim öncelikle. İkincisi, az kontenjan seçmece öğrenciler olması cazip geldi. Tahmin ediyorum ki okulda herhangi bir insanın sıralaması 30000′den aşağı değildir. Bunun de bir şekilde okulun çizgisini belirleyeceğine inandım.

16,664 görüntülenme
2

İyi bir üniversite isteği, İstanbul’da olması, özel bir üniversite istememem ve bölümüm adına bana katkısının çok fazla olacağını düşündüğüm için Boğaziçi Üniversitesi’ni tercih ettim. Kampüs olarak da zaten insanı çeken bir üniversite olduğunu düşünüyorum.

2,052 görüntülenme
1

Türkiye'de Amerikan standartlarında bir eğitimi, şehrin merkezine bu kadar yakın ve öğrencilere bu kadar fazla etkinlik imkanı tanıyan kampüslerde alabilmek; ayrıca gerek undergraduate gerek postgraduate düzeyde yurtdışında istediğin üniversiteye kolayca gidebilmek ve sorgulayabilen, kimseyi taklit etmek zorunda kalmadan kendi fikirleriyle hayatta ilerleyebilen bir birey olabilmek gibi avantajlarından dolayı ayrıcalıklı bir okul.

2,417 görüntülenme
1

çünkü alanında bir numara . (bence)
imkanları geniş..

1,128 görüntülenme

Köklü bir geçmişe sahip, son derece liberal ve nev-i şahsına münhasır bir kurum kültürüne sahip bir okuldur Boğaziçi. Her anlamda insanın ufkunu açar. Boğaziçi mezunu olmak, adınızın önüne Türkiye'de başka hiçbir üniversitenin veremeyeceği bir prestij ekliyor.

5,085 görüntülenme

Boğaziçi Üniversitesi'nin gerek vizyonu gerek sağladığı özgürlük ortamı gerekse verdiği eğitim tarzıyla Türkiye'nin en iyi okulu olduğunu düşünüyorum.Mezunlarına her iş alanında kendine güvenmelerini sağlayan bir eğitim tarzı var Boğaziçi Üniversitesi'nin.

2,262 görüntülenme
3,887 görüntülenme

Eğitimin yanında sosyal aktiviteleri, kulüpleriyle insan ilişkileri anlamında kişiyi geliştiren bir üniversite. Donanımlı insanlarla beraber ders almak bile büyük bir keyif.

4,508 görüntülenme
Sonraki Sayfa »