Neden Boğaziçi Üniversitesi?

144,664 görüntülenme 3 takipçi

Cevaplar 44

Yükleniyor...

Samimi olmak gerekirse kampüsle başlamak lazım. İnsan ilk bakınca ne kadar güzel ‘ooo boğaz manzarası var ya’ şeklinde düşünüyor. Evet var ama bir süre sonra deniz manzarasından daha öte bir şeyler de var.

Akademik hayata dair de, donanımlı ve farklı bakış açıları getiren aynı zamanda farklı karakterdeki(gerçekten de hepsi birbirinden ilginç) hocalardan görme şansına erişiyoruz.

Çok farklı sosyal etkinliklerin parçası olabilmek de ayrı bir artı. Her insana hitap edecek bir şeyler var diyebilirim.

Yurtdışı bağlantılarını da söylemeden geçmemek lazım. Erasmus, exchange gibi olanakları çok fazla. Bu da öğrencilerin farklı ülkelerde kısa süreli de olsa eğitim alarak farklı bir vizyona sahip olmasını sağlıyor.

17,970 görüntülenme

Türkiye'de Amerikan standartlarında bir eğitimi, şehrin merkezine bu kadar yakın ve öğrencilere bu kadar fazla etkinlik imkanı tanıyan kampüslerde alabilmek; ayrıca gerek undergraduate gerek postgraduate düzeyde yurtdışında istediğin üniversiteye kolayca gidebilmek ve sorgulayabilen, kimseyi taklit etmek zorunda kalmadan kendi fikirleriyle hayatta ilerleyebilen bir birey olabilmek gibi avantajlarından dolayı ayrıcalıklı bir okul.

2,417 görüntülenme

Akademik kariyer düşüncesinde, olmazsa olmazların en başında gelen nitelikli ve akademik bir yabancı dil faktörünün yanı sıra değerli akademisyenleri barındırıp ve tabiri caizse sayısız akademisyeni piyasaya sürmüş olması, kamuoyunda saygın bir çizgisi, fiziki olarak İstanbul'un en gözde yerlerinden birine konumlanmış olması nedenlerim arasındadır

919 görüntülenme

Çünkü 1 numara bu okul yazmayın yazıyor formda, tabi ben de yazmayacağım zaten, yine de yazsam biraz olurdu bence, değil mi? Şaka bir yana, ben Boğaziçi Üniversitesini seçtim çünkü puanım öyle geldi. Elimdeki puanla İTÜ’de Kimya Mühendisi olacağıma Boğaziçi’nde Kimyager olurum dedim ve buraya geldim. Yine de neden bunu dedim? Okula dair çok bir bilgim yoktu, ama adından dolayı seçtim öncelikle. İkincisi, az kontenjan seçmece öğrenciler olması cazip geldi. Tahmin ediyorum ki okulda herhangi bir insanın sıralaması 30000′den aşağı değildir. Bunun de bir şekilde okulun çizgisini belirleyeceğine inandım.

17,914 görüntülenme

İyi bir üniversite isteği, İstanbul’da olması, özel bir üniversite istememem ve bölümüm adına bana katkısının çok fazla olacağını düşündüğüm için Boğaziçi Üniversitesi’ni tercih ettim. Kampüs olarak da zaten insanı çeken bir üniversite olduğunu düşünüyorum.

2,052 görüntülenme

Üniversite sonuçları açıklandıktan sonra sonucun çok iyi gelmesinden sonra Türkiye'nin ileri gelen üniversitelerini araştırmaya başladım ve gidip yerinde görmek için İstanbul'a gittim. Bu vesile ile en iyi üniversiteleri inceleyebildim ve karar verirken hiç zorlanmadım çünkü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüse adımımı ilk attığım anda burada bir şeylerin farklı olduğunu anlamıştım. Öncelikle okuldaki insan portföyü ve seviyesinin çok üst düzeyde olduğunu tamamen bir özgürlük ve huzur ortamı olduğunu söylemem hiç de yanlış olmayacaktır. İnsan faktörünün dışında fiziki imkanlara baktığımızda elit bir semtte böylesine manzaralı böylesine yeşil bir üniversitenin Türkiye'nin tartışmasız 1 numarası olmasının tesadüf olmadığını düşünüyorum.

1,328 görüntülenme

Boğaziçi Üniversitesi'nin gerek vizyonu gerek sağladığı özgürlük ortamı gerekse verdiği eğitim tarzıyla Türkiye'nin en iyi okulu olduğunu düşünüyorum.Mezunlarına her iş alanında kendine güvenmelerini sağlayan bir eğitim tarzı var Boğaziçi Üniversitesi'nin.

2,262 görüntülenme
3,253 görüntülenme

Eğitimin yanında sosyal aktiviteleri, kulüpleriyle insan ilişkileri anlamında kişiyi geliştiren bir üniversite. Donanımlı insanlarla beraber ders almak bile büyük bir keyif.

4,508 görüntülenme
Sonraki Sayfa »