Cevaplar 4

Yükleniyor...

Bilkent Üniversitesi gerek akademik eğitimi, gerekse sosyal imkanları sayesinde çok güçlü bir okul. İş ve staj başvuruları sırasında bu farkı hissedebiliyorsunuz. Örneğin, kendi adıma hiçbir başvurumun ilk aşamada elenmediğini söyleyebilirim. Bilkent’in bir diğer önemli avantajı ise bir kalite standardını öğrencilerine aşılaması. Ödev ve proje teslimlerindeki deneyimleriniz sayesinde, herhangi bir işinizi belli bir standart dahilinde yürütmeyi öğreniyorsunuz.

Kendi gözlemlerim olarak endüstri mühendislerinin temel avantajlarını, analiz, adaptasyon ve öğrenme yeteneklerinin fazlalığı olarak özetleyebilirim. Bu durum kendinizi sürekli geliştirebilmenizi sağlıyor. Ayrıca, iş sahalarının geniş olması da bir diğer avantaj.

1,326 görüntülenme

Bir mezun gözüyle baktığımda şunu söyleyebilirim ki Bilkent Üniversitesi eğitim kadrosu, eğitim müfredatı, sosyal imkanları, uluslararası anlaşmaları ve sanayi işbirliği ile oldukça kaliteli bir eğitim ve öğretim hayatı sunmaktadır. Bilkent Üniversitesi’nden mezun olmak demek yüksek kalite anlayışına sahip olmak, zaman planlamasını çok iyi yapabiliyor olmak, sosyal ve kültürel açıdan birikimli olmak demektir. Tüm bunlar Bilkent Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına staj ve iş başvurularında büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Endüstri mühendisi olmak demek analiz yeteneğinin gelişmiş olması ve çözüm odaklı olmak demektir. Ayrıca, endüstri mühendisliğinin oldukça dinamik bir meslek olduğunu düşünüyorum. Sürekli değişen trendleri takip etmek, en iyiyi aramak ve uygulamak için sürekli araştırarak ve öğrenerek yaşamak gerekmektedir. Bu açıdan endüstri mühendisliğinin meraklı ve öğrenmeye istekli bireyler için oldukça uygun bir meslek olduğunu düşünüyorum.

706 görüntülenme

İlgili Şirketler

Siemens
2495 takipçi
Aksigorta
3 takipçi
Anlatsın
4490 takipçi
Procter & Gamble
2505 takipçi