Neden Bilgisayar Mühendisliği Bölümü?

123,682 görüntülenme 2 takipçi

Cevaplar 75

Yükleniyor...

17 yaşındaki bir insanın hayatının geri kalanı için ne yapmak istediğine karar vermesi imkansız. Buna izin verilmesi, buna zorlanması gaddarlık. Düşünün 45 yaşında bir işiniz olacak, meslek sahibi olacaksınız ama buna 17 yaşında karar vermişsiniz. Saçmalık.

Ben, zamanında, “matematiği seviyorum o zaman bilgisayar mühendisliğini seçeyim” gibi aslında çok da doğru olmayan bir mantıkla seçim yapmıştım. Şimdi gülüyorum o zamanları hatırlayınca. İşin aslını gördüğüm için bilgisayar mühendisliğini seçmek isteyip işin içinden birilerinden bilgi isteyenlere şunu söyleyebilirim: bilgisayar başında bolca zaman geçirmekten gocunmayacaksanız, bilgisayar teknolojilerine ve genel olarak teknolojiye meraklıysanız, soyut kavramlara kafanız çalışıyorsa, 2 saat oturup 1000 satırlık kodda neresi yanlış diye aramaktan sıkılmayacaksanız, hatta bundan zevk alacaksanız, çok çok çalışmak zor gelmeyecekse, bilgisayar mühendisliğini hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz. Güzel söyledin bunlar bana uyar ama ben şampiyonlar liginde top koşturmak istiyorum diyorsanız, sizi elektrik elektronik mühendisliği bölümüne de alabiliriz.

17,247 görüntülenme
3

İlgi alanlarıma ve bana uygun olduğunu düşündüğüm için.

995 görüntülenme
1

Bu bölümün (daha doğrusu bir bilgisayar mühendisi olarak yaşanan iş hayatının) eğlenceli olabileceğini düşünüyorum. Programlar geliştirmek, insanların günlük hayatta karşılaşabileceği problemlere analitik çözümler üretmek kulağa gayet hoş geliyor.

Kendi adıma konuşursam yıllarını bilgisayara vermiş biri olarak da bu bilgi birikimimi boşa harcamamak, daha da ileriye taşımak adına bu bölümü seçtim.

Bilgisayar mühendisliğini hobi olarak yapabileceğinize inanıyorsanız (işe severek gidebilecekseniz), yeni şeyler geliştirmeyi, insanların problemlerine çözümler üretmeyi seviyorsanız, geleceğin teknolojilerini tasarlamak gibi hayalleriniz varsa bu bölümü seçmelisiniz. Sonuç olarak bilgisayarlar her yerde.

20,201 görüntülenme
1

Geleceğin mesleği ve elimin en çok yatkın olduğu meslek olduğu için.Çocukluk hayalimdi kendileri.Ayrıca fiziğin az kullanılıp matematikle oynayabileceğin bir mühendislik disiplinidir.Bunların yanında Bilgisayar Mühendisliği insanların günlük sorunlarına uygun çözümler üretmesi en zor fakat en eğlenceli mühendislik dalıdır.

1,674 görüntülenme
1

Bilgisayar ve matematikle uğraşmayı sevenlerin artık neredeyse her yerde bilgisayar kullanılmasıyla beraber çok kullanışlı ve hayat kolaylaştıran programlar yapmak bu bölümle mümkün oluyor. Bunun dışında analitik düşünmeyi öğrenmek ve hergün kullandığımız bilgisayarların nasıl çalıştığını kapsamlı bir şekilde anlamak için bilgisayar mühendisliği ideal bir bölüm.

736 görüntülenme
1

Daha ortaokuldayken mühendis olmaya karar vermiştim. Elektronik aletlere karşı bir ilgim vardı. Tercih döneminde Bigisayar, E. Elektronik, Makine ve Endüstri mühendislikleri hakkında araştırmalar yaptım. Bölüm dersleri, iş olanakları, çalışma alanlarına baktığımda seçenekleri 2 ye indirdim. Ya elektrik elektronik okuyacaktım ya da bilgisayar mühendisliği. Sonrası da biraz şans oldu açıkcası. Ama şu an bilgisayar mühendisliğinde okuduğum için mutluyum.

653 görüntülenme

Hayalim olan ve ilgimin olduğu bi bölüm :)

852 görüntülenme

Çocukluk hayalimdi.

Biz 90 nesli olarak, sokakta tasomuzu, bilyemizi de oynadık, evimizde Atari'mizle saatlerce Mario'nun 8-4'ünü geçmeye de çabaladık, bilgisayarımızın başında Counter Strike müdavimi de olduk.
Kısacası biz teknolojiyle, teknoloji de bizimle büyüdü. Bu kadar içli dışlı olunca ister istemez çocukluğumda bu gelişmelere karşı bir merak uyandı. "Bu oyunları, siteleri, programları nasıl yapıyorlar? Bu bilgisayar nasıl çalışıyor? Şunu bir sökeyim bakayım." derken kendimi bilgisayar mühendisliği bölümünde buldum diyebilirim. Yeni şeyler ortaya koymanın verdiği mutluluk yüzünden bugün buradayım.

881 görüntülenme

İlkokuldan beri bir şekilde bilgisayar ve programlamayla haşır neşirim ve bu işi severek yapıyorum. Bilgisayar mühendisliğindan farklı bir alan seçsem hata olurdu.

1,301 görüntülenme

Mühendislikler içinde kendime en yakın olan bölüm bilgisayardı.Fizikten çok matematik ve mantığa ağırlık veren bir bölüm olması tercih etmemin bir sebebidir.

1,231 görüntülenme
Sonraki Sayfa »