Cevaplar 4

Yükleniyor...

Bir üniversitenin belkemiği, hatta üniversite seçme sebebi bir faktör olan akademik kadro Kocaeli Üniversitesi’nde çok zayıf. Daha doğrusu bazı hocalar bilgili ve kariyerliyken, bazı hocalar çok niteliksiz kalabiliyor. Müfredat da çok eski, ya da baştan savma. Aynı dersi farklı senelerde alıp bambaşka şeyler dinleyebilirsiniz. Aynı durum ders işleyişlerde de mevcut, çok önemsiz derslerde çok zorlanıp, çok önemli dersleri üstünkörü geçebilirsiniz. Benim eğitim aldığım yıllarda bina problemi had safhadaydı, hiç olmazsa Umuttepe yerleşkesi ile bu problemi çözdüler.

4,288 görüntülenme

Benim dönemimde geçme notu 50′ydi. Ders içerikleri ve hayatın gerçeklerinin bağdaşmadığı Bilgisayar Mühendisliği gibi bölümler için bu büyük bir avantaj, gereksiz dersler için çok yorulmuyorsunuz. Kulüp ve aktivite açısından da Anadolu üniversitelerinden daha dolu bir okul diyebilirim. Ayrıca üniversite Teknokent’i, bölümüm için bulunmaz bir nimet. Bölümüm açısından da Yazılım Lab, Programlama Lab. gibi hayati derslerin olması gerektiği şekilde işlenmesi çok önemli bir artı.

744 görüntülenme

Ben Bilgisayar Mühendisi doğdum diyebilirim. Küçüklükten beri yazılımla uğraşıyordum, ve bu yönde kendimi geliştirmiştim. İkinci sebebim ise, kariyer olanakları çok geniş bir meslek olması. “İkinci sebep” demiş olmam sizi yanıltmasın: Kariyer en az istediğim bölümü okumak kadar önemli bir sebeptir tercihlerimde. Kariyerime başladığım zaman Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunlarının iyi yerlere geldiğini, hatta tercih sebebi olabildiklerini (biraz da şaşırarak) gözlemledim.

714 görüntülenme

Kocaeli Üniversitesi, 1992 yılında kurulmuş olmasına rağmen, daha önce uzun süre Yıldız Teknik Üniversitesinin mühendislik fakültesine ev sahipliği yapmış bir kurum. Buradan gelen köklü tecrübenin, onu sıradan Anadolu üniversitelerinden fazlasıyla ayırmakta olduğunu biliyordum. Şehrin İstanbul’a yakın olması, Teknokent’e sahip olması, staj ve iş olanakları açısından büyük avantaj sağlamakta. Ayrıca Kocaeli’de oturuyordum, maddi olarak ailemi zorlamayacak bir okul seçmek daha mantıklı geldi.

13,481 görüntülenme