Cevaplar 13

Filtrele:Sırala:

Öncelikli olarak bölüm tercihi mi, yoksa üniversite tercihi mi yapmalıyım? (522 Cevap)

Aslında ikisi de. Mesleğe bağlı olarak değişir bu durum. Eğer seçtiğiniz bölümde iş bulma olanağınız çok yüksekse ya da hangi üniversiteden mezun olduğunuza bakmadan istediğiniz alanda iş bulabiliyorsanız bölüm daha önemli. Ancak örnek vermek gerekirse mühendislik gibi bir bölüm seçmişseniz kötü bir üniversite okumak mezun olduktan sonra işsiz kalmanıza sebep olabilir.

Şimdiki aklınızla yeniden tercih yapıyor olsaydınız hangi okulu ve/veya bölümü seçerdiniz? Neden? (391 Cevap)

Şimdiki aklımla tekrar tercih yapıyor olsam ilk sıraya Boğaziçi psikoloji ikinci sıraya ODTÜ psikoloji yazar başka da tercih yapmazdım heralde. Üniversite hayatım boyunca özel üniversitelere karşı iyice soğudum. Ve psikoloji konusunda Boğaziçi hala ODTÜ'nün önünde bence.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (7 Cevap)

Şehir dışından gelen bir öğrenciyseniz sizi açıkta bırakmayacak seviyede yurt imkanlarına sahip. Öncelikle yurtlar kampüs içinde olduğu için büyük avantaj sağlamakta. Yurt ücretleri de herkesin maddi durumuna göre karşılayabileceği şekilde yayılmış durumda. Maddi durumunuz çok yüksekse otel konforunda yurtlarda da kalabiliyorsunuz öte yandan maddi durumunuz çok kötüyse çok ucuz yurtlarda kalabiliyorsunuz hatta okul yurt bursu vererek yurt ücretini kendi karşılayabiliyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin yurtdışı imkanları nelerdir? (5 Cevap)

Ülkede ingilizce eğitim veren nadir üniversitelerden olduğu için ODTÜ'de yurtdışı imkanları diğer türkçe eğitim veren üniversitelere nazaran kıyaslama yapılamayacak derece fazladır diyebilirim.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (14 Cevap)

Öncelikle iyi bir ingilizce temelinizin olması sizin açınızdan çok faydalı olabilir. İngilizce'yle aranızın iyi olması lazım çünkü sabah akşam ingilizce'yle haşır neşir olacağınız için bu sizi bi süre sonra sıkabilir.