Cevaplar 13

Yükleniyor...

Aslında ikisi de. Mesleğe bağlı olarak değişir bu durum. Eğer seçtiğiniz bölümde iş bulma olanağınız çok yüksekse ya da hangi üniversiteden mezun olduğunuza bakmadan istediğiniz alanda iş bulabiliyorsanız bölüm daha önemli. Ancak örnek vermek gerekirse mühendislik gibi bir bölüm seçmişseniz kötü bir üniversite okumak mezun olduktan sonra işsiz kalmanıza sebep olabilir.

1,963 görüntülenme

Şimdiki aklımla tekrar tercih yapıyor olsam ilk sıraya Boğaziçi psikoloji ikinci sıraya ODTÜ psikoloji yazar başka da tercih yapmazdım heralde. Üniversite hayatım boyunca özel üniversitelere karşı iyice soğudum. Ve psikoloji konusunda Boğaziçi hala ODTÜ'nün önünde bence.

2,835 görüntülenme

Şehir dışından gelen bir öğrenciyseniz sizi açıkta bırakmayacak seviyede yurt imkanlarına sahip. Öncelikle yurtlar kampüs içinde olduğu için büyük avantaj sağlamakta. Yurt ücretleri de herkesin maddi durumuna göre karşılayabileceği şekilde yayılmış durumda. Maddi durumunuz çok yüksekse otel konforunda yurtlarda da kalabiliyorsunuz öte yandan maddi durumunuz çok kötüyse çok ucuz yurtlarda kalabiliyorsunuz hatta okul yurt bursu vererek yurt ücretini kendi karşılayabiliyor.

4,220 görüntülenme

Ülkede ingilizce eğitim veren nadir üniversitelerden olduğu için ODTÜ'de yurtdışı imkanları diğer türkçe eğitim veren üniversitelere nazaran kıyaslama yapılamayacak derece fazladır diyebilirim.

4,749 görüntülenme

Öncelikle iyi bir ingilizce temelinizin olması sizin açınızdan çok faydalı olabilir. İngilizce'yle aranızın iyi olması lazım çünkü sabah akşam ingilizce'yle haşır neşir olacağınız için bu sizi bi süre sonra sıkabilir.

1,196 görüntülenme