Cevaplar 17

Yükleniyor...
583 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir başarı hikayesi anlatabilmenin, başarısızlıklardan gelen öğrenmişliklerinsayesinde olduğunu düşünüyorum çünkü hayatımda her kademede bunu yaşadım. BAT’de ilk işe başladığımda Vardiya Amirliği pozisyonunda benim sorumlu olduğum bir start-up proje vardı ve benim verdiğim kararla üretim başladı. Fakat benim verdiğim üretim kararının yanlışlığı doğrultusunda yaklaşık 1 haftalık üretimi çöpe atmak zorunda kalmıştık. FMCG sektöründe 1 haftalık üretimin çöpe atılmasının ne kadar büyük bir zarar olduğunu size anlatamam ama bunun öğrenmişlikleriyle ondan sonraki 5-10 seneyi kurtardığımı söyleyebilirim.

441 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mühendisliğin çok farklı dalları var. Belki bir Makine Mühendisi olarak Satış Mühendisi, Kalite Mühendisi olabilirsiniz, kendi işinizi kurabilirsiniz veya benim yaptığım gibi bir organizasyonda rol alabilirsiniz. Operasyon ve fabrikayı konuşuyorsak takım çalışması ve başarısı olmazsa olmazdır. Siz istediğinizi doğru yaptığınızı düşünün veya yaptığınızı düşünerek sonuca ulaşmaya çalışın; takım veya sizinle çalışan insanlar başarısızsa sonuç da başarısız olur. Dolayısıyla hedefiniz operasyon veya fabrikaysa bir takım oyuncusu olmak şart.

311 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üretim insanı olmak biraz azim gerektiriyor. Normalde bilgisayar başında kendi kendinizden sorumlu olduğunuz ve sadece kendi sonuçlarınıza baktığınız bir yapıdan çıkarak bir ekibi yönetiyorsunuz ve ekiple beraber sonuç almaya çalışıyorsunuz. Onların mutluluğunu ve mutsuzluğunu beraber paylaşıyorsunuz. Bana sahada bir operatörüm “Teşekkürler Şefim!” veya “Teşekkürler Müdürüm!” dediği zamanki hazzı hiçbir pozisyona değişmem. Dolayısıyla ben takım oyuncusu olmak ve sonucu alıp bu hazzı yaşamak isteyen bir insan olduğumu düşündüğüm için doğru yerdeyim.

812 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben gözümü fabrikada açtım. Üniversiteden mezun olduktan sonra ilk çalıştığım yer de bir fabrikaydı. Dolayısıyla benim hayatımın bir parçası diyebilirim. Bir insanın fabrika ortamında çalışması için kendini biraz tartması lazım. Bu tarz yoğun bir tempoda çalışmayı ne kadar istediği, ne kadar bilgisayar insanı veya saha insanı olduğu çok önemli. Bana sorarsanız aldığım günlük haz, insanlarla birebir iletişim kurmak, iş sonuçlarına direkt olarak katkıda bulunmak ve bu katkıyı sonuç olarak görmek inanılmaz.

1,465 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim için Samsun biraz zor oldu çünkü İzmir’de kurulan bir fabrikayı kapatıp Samsun’a taşınmak kolay bir karar değildi. Gelmeden önce Karadeniz Bölgesi’ni çok araştırdım ama Samsun beni çok şaşırttı. Buraya ailemle beraber geldim ve ilk 3-4 ay alışma dönemi oldu. Bence Samsun kozmopolit bir deniz kenti çünkü burada ulaşmak istediğiniz her şeye ulaşabiliyorsunuz. Ben İzmir’den geldim ve deniz insanıyım. Dolayısıyla hiçbir zorluk çekmedim. Alışveriş veya çevrede gezilebilecek mekanlar bakımından Samsun bence Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi.