Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bölümü

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bölümü

7 soruya 8 cevap verildi.

Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Neden Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları bölümü? (5 Cevap)

İşte en güzel soru; evet, neden x bölümü? Türkiye’de en yüksek puanlalılar endüstri-elektronik seçer bırakın puanınız bölümünüzü seçmesin. Siz neden niçin öğrenin (sabancıda ki sistem ilk sene herkes aynı derslerı alır 2 3 4 siz seçmeli olarak istediğiniz dersleri alırsınız dahası istediğiniz bölümü bu derslerden seçersiniz mesela elektroniğe giriş dersi alıp aynı anda endüstriye giriş dersi alıp hangisini seçeceğinize karar verebilirsiniz.) Ne kadar tanıyoruz ki dünyayı? Ne iş yapmak istiyoruz?

Sabancı’da size özgür ortam sunuluyor ve son sınıfa kadar ister mekatronik ister elektronik istersen ekonomi nereden girdiğin önemli değil ne okumak istediğin önemli. Bu çok güzel çünkü kaç puan aldıysan al, Sabancı Üniversitesi öğrencisiysen her şeyi okumakta özgürsün.

Neden Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları bölümü? (5 Cevap)

Matematiği ve fiziği çok sevdiğimi biliyorum ama elektronik mi bilgisayar mı yoksa endüstri mühendisi mi olmalıyım bilmiyorum.Mühendislik ve doğa bilimleri programlarında bunlardan istediğim herhangi birini iyice tanıdıktan sonra okuyabiliyorum.Hatta beğenmessem hiç bir koşul olmadan da değişebiliyorum.Böyle bir avantajın olmasından dolayı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (2 Cevap)

Ben endüstri mühendisliği seçtim ve büyük firmalar başta olmak üzere her türlü dernekten tutun da hastaneye kadar iş imkanı mevcut.Amacımız optime ederek daha verimli ve daha az masraflı sistem hesapları oluşturmak diyebilirim.Fakülte olaraksa, fakültedeki ana mühendislik programları şunlar : Elektrik-Elektronik , Mekatronik , Üretim sistemleri (Yani Endüstri ) , Bilgisayar , Biyomühendislik ve Malzeme Mühendisliği. Bu programları 2.sınıfın başından itibaren seçebilirsiniz. Ayrıca Mühendislik ve doğa bilimleri girişli olsanız bile Sanat Sosyal veya Yönetim Bilimleri Fakültelerinden Psikoloji , Uluslararası Çalışmalar,Ekonomi,Siyaset Bilimleri,Görsel Sanatlar ve Yönetim seçebilirsiniz.Mezun olunca yapacağınız işler için her bölümü ayrıntılı araştırmanızı öneririm. Daha detaylı sorularınız için mail adresim esrayilmaz@sabanciuniv.edu yazın , araştırın , sorun. Tercih yapacak arkadaşlara kolaylıklar.

Neden Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları bölümü? (5 Cevap)

Çünkü doktor olmayı hiç istemedim ve kendimi hep bir şeyler geliştirmek ve ilerlemek üzerine yönlendirdim.

Neden Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları bölümü? (5 Cevap)

Cunku ilerde belki pisman olacagim bir karar vermek istemiyorum. Bolumumu, emin olduktan sonra sececegim.