Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

Bilkent Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (87 Cevap)

Kampüste yemek pahalı ve alternatif mekan sayısı çok değil. Birbirine alternatif olabilecek mekanlar da yarışma yapmayı uygun görmüyor nedense. Böyle bir sıkıntı var.

Yüzme havuzu yok. Buna üzülecekler olabilir.

İzmir ve İstanbul gibi yerlerden gelecekler alışmakta zorluk çekebilirler. Ben Trabzon’dan gelip baya zorlanmıştım Ankara’ya alışmakta.

Bilkent Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (87 Cevap)

Kimse kimseye karışmıyor. Herkes kendi işine bakıyor. Yurtta kalıyorsanız şehir merkezine gitmenize gerek kalmıyor, kampüste ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Ve kampüs izole olmuş durumda. Ankara’nın şehir merkezinin gürültüsünden uzakta, huzur dolu sakin rahat süper bir yer. Spor salonu harika. Çoğu insan ders yükünün inanılmaz çok olduğunu söylüyor ama ben bunun bulunmaz bir nimet olduğunu düşünüyorum.

Neden Bilgisayar Mühendisliği Bölümü? (75 Cevap)

17 yaşındaki bir insanın hayatının geri kalanı için ne yapmak istediğine karar vermesi imkansız. Buna izin verilmesi, buna zorlanması gaddarlık. Düşünün 45 yaşında bir işiniz olacak, meslek sahibi olacaksınız ama buna 17 yaşında karar vermişsiniz. Saçmalık.

Ben, zamanında, “matematiği seviyorum o zaman bilgisayar mühendisliğini seçeyim” gibi aslında çok da doğru olmayan bir mantıkla seçim yapmıştım. Şimdi gülüyorum o zamanları hatırlayınca. İşin aslını gördüğüm için bilgisayar mühendisliğini seçmek isteyip işin içinden birilerinden bilgi isteyenlere şunu söyleyebilirim: bilgisayar başında bolca zaman geçirmekten gocunmayacaksanız, bilgisayar teknolojilerine ve genel olarak teknolojiye meraklıysanız, soyut kavramlara kafanız çalışıyorsa, 2 saat oturup 1000 satırlık kodda neresi yanlış diye aramaktan sıkılmayacaksanız, hatta bundan zevk alacaksanız, çok çok çalışmak zor gelmeyecekse, bilgisayar mühendisliğini hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz. Güzel söyledin bunlar bana uyar ama ben şampiyonlar liginde top koşturmak istiyorum diyorsanız, sizi elektrik elektronik mühendisliği bölümüne de alabiliriz.

Neden Bilkent Üniversitesi? (96 Cevap)

Benim zamanımda üniversite giriş puanları düşüşe geçtiği için hemen her okula giriş yapabiliyordum. İyi üniversiteler arasında seçim yaparken de sunduğu imkanlara bakarak Bilkent Üniversitesini seçmiştim.