METRO Cash & Carry Career Mix Yetenek Programı'nda staj yapmak size neler katıyor? (4 Cevap)

METRO stajyerine bir çalışanıymış gibi yaklaşıyor. Burada sadece bir stajyer olarak gelip gitmekle kalmıyoruz, bize belli eğitimler vererek stajımızın dolu dolu geçmesini sağlıyor. İnsanlar çok güler yüzlü ve işlerini severek yapıyorlar. Bu pozitif enerji de bize yansıyor. Burada staj yaptığım için kendimi şanslı hissediyorum.

Career Mix Yetenek Programı Stajyeri olarak METRO Cash & Carry'de hikayeniz nasıl başladı? (1 Cevap)

İnternet üzerinden başvurdum. Normalde benim zorunlu bir stajım yok ama yazın METRO’ya başvurduğumda staja başladım ve bu 1 aylık bir süreçti. Stajım bittikten sonra METRO’dan ayrıldım ancak 2 ay sonra METRO onlarla çalışmak isteyip istemediğimi sordu ve bu beni ekstra mutlu etti. Bu şekilde tekrar METRO’ya geldim ve 13 aydır Metro’da çalışıyorum.

Career Mix Yetenek Programı Stajyeri olarak METRO Cash & Carry'de bir gününüz nasıl geçiyor? (2 Cevap)

Gündelik işlerde Kategori’ye destek vermek ve hali hazırdaki projemi devam ettirmek gibi işlerim var. Örneğin ilk geldiğimde bir önceki günün satış raporlarını çekerek işe ısınıp başlıyorum. Bunun dışında gün içinde tedarikçilerle telefonla veya maille sürekli yapacağımız aktivitelerle, satışa yeni çıkacak ürünlerle ilgili konuşuyoruz. Bir yandan da mağazalarımızla oradaki aktiviteler, satış planları ve siparişler hakkında konuşuyoruz. Düzenli olarak çıkardığımız Metropost broşürlerimizin planlanmasında aktif olarak rol alıyorum. Orada hangi ürünleri basacağımız, ürünlerin sisteme girişleri konusunda Pazarlama ve Metropost Departmanımızla beraber uyumla çalışıyorum. Bunların aralarına tedarikçi ve proje toplantıları giriyor. Bir günüm genel olarak bu şekilde geçiyor.

Career Mix Yetenek Programı Stajyeri olarak METRO Cash & Carry'de görevleriniz nelerdir? (3 Cevap)

Öncelikle yapısı gereği Controlling Departmanı çok farklı konularda uzmanlık bilgisi gerektiriyor ve çok farklı konulara eğiliyor. Bu yüzden gündelik olarak tek bir şey yaptığımı söylemek pek doğru olmaz. Stok raporları ve diğer kategorilere bilgi amaçlı raporlar hazırlıyorum. Mağazalarla ilgili çalışıyorum, atık raporlarıyla uğraşıyorum. Bunun gibi çok farklı konularda çalışma fırsatı yakalıyorum. Bu tabii ki bir stajyerin gerçekten kendisini geliştirmesine olanak sağlıyor. Ben burada hiçbir zaman kendimi stajyer olarak hissettiğimi hatırlamıyorum. Her zaman ekip ruhunun ve ekibin içerisinde yer aldığımı hissettim, bu da benim için çok büyük bir artı değer oldu.

METRO Cash & Carry Career Mix Yetenek Programı staj sürecinizde öğrendiğiniz en önemli şey neydi? (1 Cevap)

Benim daha önce de staj deneyimlerim olmuştu ama METRO’da artı olarak farklı iş tanımlarını aynı zaman dilimi içerisinde yönetmeyi öğrendim. Örneğin; bir gün içerisinde hem merkezi sipariş oluşturmam hem Metropos sürecine destek olmam hem de kategoriden veya tedarikçiden gelen taleplere bakmam gerekiyor. Bunların hepsi bazen 1 saat içerisinde olduğu için hepsini bitirmek zorunda oluyorum. Dolayısıyla ben bu işleri önceliklendirmeyi ve hepsini tam zamanında yapabilmeyi METRO’da öğrendim.

Pozisyon Bilgileri

0 - 2 Yıl Tecrübe


Son Başvuru Tarihi: 12.05.2018
Başvuru süresi doldu.
METRO Cash & Carry Türkiye

156 soru, 318 cevap.