Cevaplar 12

Yükleniyor...
1,221 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gün içerisinde farklı kültürlere sahip insanlarla çok fazla karşılıklı iş yapıyoruz. Bazen yeri geliyor bizim onları ziyaret etmemiz gerekiyor, bazen de onlar bizi ziyaret ediyor. Bazı durumlarda proje baştan başlıyorsa delegasyon seçenekleri oluyor. Uzun süreli olarak Almanya’da ya da diğer ülkelerde kalıp, o proje hakkında bilgi sahibi olup, Türkiye’ye dönerek projeyi baştan sürdürme gibi olanaklar var. Bu sebepten dolayı çok fazla insanın kendini geliştirmesini ve farklı kültürleri tanımasını sağlıyor.

604 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Corporate Technology divizyonu, Siemens’in içerisinde Ar-Ge projelerine destek vermek için çalışıyor. Tamamen Türkiye’de iş yapmıyoruz, Almanya’ya da iş yapıyoruz ve endüstri tabanlı projelerde yer alıyoruz. Bu projeler genelde uzun süreli projeler oluyor. Şu anda yaklaşık 250 kişi civarındayız ve çok hızlı büyüyen, içerisinde çok fazla genç çalışan bulunduran bir bölümdeyiz. Bu yüzden de çok dinamik bir yapıya sahibiz.

569 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Siemens, diğer kurumsal firmalardan daha prestijli ve özel bir firma. Çünkü çalışanlarına çok önem verip, kaliteli hayat sürdürmeleri için elinden geleni yapıyor. Özellikle beni motive eden en önemli noktalardan biri, hem teknik hem de sosyal anlamda, çalışanın kendisini geliştirebilmesi için eğitimlerine çok büyük yatırım yapıyor ve bu eğitimleri tamamlamaları gerektiğini sorgulayarak o gelişimi sizinle beraber takip ediyor. Türkiye içerisinde çok fazla Ar-Ge var ama Siemens’in Ar-Ge’ye bakış açısının çok farklı olduğunu düşünüyorum. Daha genç, dinamik ve daha inovasyona yönelik bir bakış açıları var. Daha fazla yatırım yapıyorlar ve biz de farklı ürünler geliştirebilmek için elimizden geleni yapıyoruz.

549 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öğrencilere iş hayatına başlamadan önce kararlı olmalarını tavsiye ediyorum. Hangi alanda ilerlemek istediklerini önce karar verip iyi araştırsınlar. İşe başlamak istedikleri şirketin altyapısını ve yaptığı işlerini de iyi araştırsınlar. Çünkü bir yerden bir yere sürekli geçiş yapmaları hiçbir zaman fayda sağlamayacaktır. Herkes yeni mezun ve hiçbir şey bilmek zorunda değiller. O konuda heyecanlanmasınlar. Sadece ne yapmak istediklerinden emin olup iyi araştırsınlar.

2,561 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yüksek linans yapmaktaki amacım kendimi bir konuda uzmanlaştırmaya yönelikti. Zaten Ar-Ge çalışanı olduğum için her şeyden parça parça bilmek yerine bir konu üzerinde uzmanlaşıp onun üzerinde ilerlemeyi tercih etmiştim. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki İşletme ve Bilişim Sistemleri yüksek lisansı da benim o anki tercihimi yansıtıyordu. Ben hem Yönetim ve İşletme alanında ilerlemek istiyordum hem de teknik altyapıdan uzaklaşmak istemiyordum. Bu yüzden İşletme ve Bilişim Sistemleri ikisini birden birleştirerek bir altyapı sunan bir yüksek lisanstı. Bu yüzden Ar-Ge üzerinde teknik bir konu hakkında yönetici programına devam etmek istediğim için daha iyi olacağını düşündüm.