Cevaplar 12

Filtrele:Sırala:

P&G Future Female Leaders programından bahseder misiniz? (2 Cevap)

P&G’de 10 senedir kadın Satışçı olarak çalışıyorum.P&G’de çalışırken kendimi iyi ve güvende hissediyorum. Biz üniversiteöğrencilerine de destek veriyoruz ve bunun için Future Female Leaders adındabir projemiz var. 40 başarılı kız öğrenciyi firmaya alarak 2 günlük yoğun veözel programda onlara satış dünyasında bir kadının neler yaptığını, kariyerfırsatlarının ne olduğunu anlatarak güzel eğitimler veriyoruz. Buradakiliderlik takımıyla tanışma ve sohbet etme fırsatı yaratıyoruz. Başvurularımız27 Kasım’da, etkinliğimiz de 25-26 Ocak’ta başlıyor. Hepinizi bekliyoruz.

P&G nasıl insanlara göre bir şirket? (2 Cevap)

Çalışmayı seven, disiplinli, sorumluluk sahibi, meraklı,sadece kendi işine değil çevresindeki işlere de uyum sağlayabilecek, yerigeldiğinde sağlam bir lider ama yeri geldiğinde de iyi bir takım arkadaşıolabilecek kişiler P&G’de çalışabilir.

Oral-B Kategori Müdürü olarak P&G'de bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Genel olarak bir Kategori Müdürü’nün sorumluluğu, tümTürkiye’nin satış stratejilerinin belirlenmesidir. Türkiye’deki satışın ve pazarpayının gelişiminden sorumludur. Bu gelişmeyi ve markayı karlı bir şekildebüyüterek yapar ve bu büyümenin sürdürülebilir olması gerekir. Sadece müşterive kanal spesifiklerinin haricinde P&G içerisinde, multifonksiyonel takımdediğimiz markanın pazarlamacısı, finansçısı ve ürün tedariğindeki ekiplerle deçok sinerjik bir şekilde çalışması ve o dinamizmi bütün takıma yayması gerekir.Ayrıca bizim Cenevre’de bir marka takımımız daha var, biz onlarla devamlıiletişim içerisindeyiz ve birlikte uzun soluklu planlar yapıyoruz. O planlarıve lansmanları Türkiye’ye lokalize ederek burada uygulanmasını ve tüm sahaekibine yansıtılmasını sağlıyoruz.

P&G'de farklı pozisyonlarda görev almış olmak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

Şirkete girdiğiniz ilk günden itibaren büyük birsorumluluk alıyorsunuz. P&G'de çalışmanın en güzel yanı da bu çünkü sizeilk günden bir satış sorumluluğu veriliyor ve kendi şirketinizmiş gibi osorumlulukla müşteriye gidiyorsunuz. Bu size çok büyük bir deneyim ve tecrübesağlıyor. Ayrıca ben 10 senede 6 farklı görevde yer aldım. Farklı kanallara vemüşterilere baktım. Farklı markalardan sorumlu olarak Kategori Müdürlüğüyaptım. Bu da P&G’nin insana bir okulmuş gibi kattığı çok özel bir deneyimşansı çünkü P&G hem öncü bir firma hem de müşteriye gittiğiniz zaman böylegüçlü bir firmayı desteklemek, temsil etmek ve o markanın satışlarından sorumluolmak çok büyük bir sorumluluk.

P&G'de sizi ne motive ediyor? (8 Cevap)

Üniversiteden mezun olduğumdan beri yaklaşık 10 senedirP&G'de çalışıyorum. Şirket insanlara ve özellikle kadınlara çok değerveriyor. Bu da insanı gerçekten iyi hissettiriyor. Müşteriye gittiğiniz zamanbu markaları ve şirketi temsil etmek de gerçekten insanı gururlandırıyor. BenP&G'de çalışırken master yaptım, doğum iznine ayrıldım, evlendim ve busüreçte kendi tercihlerimi ve planlarımı kendime göre yaptım. Beni ailemdışında en çok destekleyen kişiler arasında şirketim vardı. Bu konular insanhayatı için oldukça önemli.