Cevaplar 15

Filtrele:Sırala:

Farklı şirketler ve farklı sektörlerde staj yapmış olmanız size neler kattı? (1 Cevap)

İlk olarak ne istediğimi bulmamı sağladı. Daha önce bankacılık sektöründe bir data analisti olarak çalıştım ve sadece bilgisayar başında durmanın beni tatmin etmeyeceğini anladım. Satış bölümünde sadece insanlarla iletişim içerisindeydim ve bunun da beni çok tatmin etmediğini fark ettim. Bence en büyük katkısı, insanların ne istediğine yardımcı olması diyebilirim. Bunun dışında farklı, sektörler görmek, birbirlerinden örnekleme yaparak farklı bakış açıları getirmeyi sağlıyor.

Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (11 Cevap)

Bence günümüzde her işi yaparlar. Çünkü ben daha önce yarı zamanlı olarak bir bankada çalıştım, yarı zamanlı olarak bir tütün şirketinde Satış Departmanı’nda çalıştım. Şu anda da FMCG sektöründe Üretim Departmanı’nda çalışıyorum. Arkadaşlarım kendi şirketlerini kurdu. Yazılımcı veya pazarlamacı olan arkadaşlarım da var. Dolayısıyla günümüzde Mühendislik, sadece bir düşünce yapısı veriyor ve insanlar o düşünce yapısını kullanarak her alanda bir iş sahibi olabiliyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Bir veriyi yorumlamayı veya verilerden bir sonuç çıkarmayı, olaylara farklı bir bakış açısı getirmeyi ve kriz yönetimini kazandırdı diyebilirim.

Fabrikada çalışmak ile ofiste çalışmak arasında nasıl farklar var? (3 Cevap)

Fabrikada çalışmanın en rahat kısmı kıyafet diyebilirim. En büyük zorluğu ise; yönettiğiniz kişiler bazen sizden yaş farkıyla büyük olabiliyorlar ve babanız veya ağabeyiniz yaşındaki insanlara kendinizi kabul ettirmek zor bir durum olabiliyor. Bunun üstesinden geldiğinizde de ayrı bir tatmin sağlıyorsunuz. Bunun dışında da fabrika ortamının çok hareketli olması büyük bir fark diyebilirim.

Enerji sektörü ve FMCG arasında nasıl benzerlikler ve farklar var? (1 Cevap)

Açıkçası hiçbir benzerlik yok diyebilirim. Çalıştığım şirketten veya sektörden kaynaklanıyor olabilir, tam ayırt edemiyorum ama orada iş ortamında biraz daha yalnızsınız. Genel olarak toplantılar ve Excel ile geçen bir hayat var. Buradaki Üretim alanında insanlarla birliktesiniz, onlarla birlikte bir hedefe doğru koşuyorsunuz ve aynı zamanda arka tarafta analitik düşünce yapısını kullanarak, belirli verileri yorumluyorsunuz. Teknik ve sosyal kriterlerin tam arasında bir rol var ama Enerji sektörü biraz daha teknik bilgi gerektiren bir sektör diyebilirim.