Cevaplar 12

Yükleniyor...
5,901 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton’da birçok farklı departman var. Merkezi Planlama’da Analist ve Merkezi Planlama Yöneticisi olarak, E-Ticaret departmanında yazılım geliştirme süreçlerinde veya Türkiye Satış Direktörü olarak çalışabilirsiniz.

Ben Planlama departmanında Planlama Yöneticisi olarak çalışıyorum. Buradaki kıymet üniversitede aldığınız eğitimi nasıl yönlendirebileceğinizle alakalı çünkü size analitik bakış açısı gibi önemli bir yetkinlik kazandırıyor. Hatta belki de tüm dünyada insanların öğrenmek istediği cevabı kazandırarak bir adım sonra ne olacağını görmenizi sağlıyor. Dolayısıyla analiz yöntemleri, tespitler ve yaklaşımlarla bu sorunun cevabını alabileceğiniz tüm pozisyonlarda çalışabilirsiniz.

1,250 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İstatistik, birçok farklı bilimin birleşiminden ortaya çıkan bir yöntemdir. Bu işin içerisinde iktisadi, yazılımsal ve datasal süreçler, karar destek, analitik ve analiz kısımları var. Bu konuları siz üniversite hayatınız boyunca anlamaya çalışıyorsunuz.

İstatistik bölümü bana çok iyi bir sayısal değerlendirme yeteneği kazandırdı. Bunu E-Ticaret’te yazılım geliştiren bir İstatistik mezunu için sorarsanız, hem analitik hem de yazılımsal anlamda ona değerler kattığını duyarsınız. Merkezi Planlama Ekibi’nde çalışan bir İstatistik mezununa sorarsanız, size analiz yeteneğinin çok kuvvetli olduğunu ve ham bir datanın analiz edilebilecek bir kıvama gelebilmesi için hangi metotları kullanacağını öğrendiğini söyler. Satış departmanında çalışan bir İstatistik mezununa sorarsanız da aldığı satış verilerini doğru bir şekilde mağazalarda nasıl aksiyonuna dönüştürmesi gerektiği konusundaki yetkinliğini arttırdığını söyler.

182 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu sektörde sıkılmaya fırsat bulamazsınız. Bu, gününüzün çok ciddi bir kısmını ayırdığınız bir zaman dilimi için çok önemli. Ben 6 yıldır buradayım ve sıkıldığımı hiç hatırlamam çünkü sürekli yenilikler peşinde koşuyoruz. Bir önceki sene yaptığımız işi önümüzdeki yıl aldığımız derslerle daha farklı yapmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra aldığımız ticari kararların sonuçlarını çok hızlı gözlemleyip analiz edebiliyoruz. Bu da ticarete daha fazla dokunduğumuzu ve şirket için daha kıymetli bir insan olduğumuzu hissettiriyor.

194 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yerli ve yabancı rekabet edebileceğiniz çok fazla dünya devi firma olduğu için moda ve operasyon anlamında onlarla rekabet etmeniz gerekiyor. Bu yüzden çok iyi bir lojistiğinizin, Buying ve Satın Alma ekibinizin olması ve bunların hepsinin koordineli bir şekilde çalışması gerekiyor çünkü birisinin aksaması tüm süreci aksatıyor ve hızlı ürettiğiniz moda ürünü müşteriyle buluşamıyor. Birçok süreci aynı anda yapıyorsunuz ve bunu 13 farklı ülke için de yapmanız gerekiyor. Rusya’daki müşterinin ihtiyacı Temmuz ayında kışlık ürünlere doğru yönelirken, Antalya’daki müşterinin ihtiyacı yazlık ürünler olabiliyor. Bu ihtiyaçları bütün ülkelerde karşılayabilecek ürün seçkisini planlamanız ve bunu farklı zamanlarda farklı müşterilere ulaştırmanız gerekiyor. Dolayısıyla çok büyük bir operasyon olduğu için bunu baştan aşağı kusursuz bir hale getirmek gerçekten zor.

176 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton’un hedefi, beş kıtada yer alan en hızlı tekstil perakende şirketi olmaktır. Kadın grubu da bu hedefe koşan lokomotif grup olma rolünü üstlenmiştir.