Cevaplar 30

Yükleniyor...

Tercih etmeden önce, okuyacakları bölümün hangi yerleşkede olduğunu iyice araştırmaları gerek. Çok nüfuslu bir okul olması ve dağınık olması, sizi şaşırtabilir. Zor bir okul, bunu tekrar hatırlatmak istiyorum, sizleri vazgeçirmek için değil ama gittiğiniz zaman, "keşke bilseydim" dememeniz için vurguluyorum burayı.

1,941 görüntülenme

En başta adapte olmaya çalışan bir öğrenci olarak üniversitenin sunduğu imkanları erken keşfetmek ve en iyi şekilde değerlendirmek.

843 görüntülenme

İlk başlarda konuları anlamayabilirler ya da hocaların , derslerin dili yabancı gelebilir ama zamanla alışıyorsunuz ve öğreniyorsunuz. Derslere girmeye çalışsınlar temyizden(notçu) mezun olmasınlar. Hukuka saygı duysunlar , politik ve aktüel olayları takip etsinler.

2,708 görüntülenme

Eğer siyasete bayılıyorum, bu konuda idealistim diyorsanız marmara siyasal sizi tatmin edecektir. Ancak yok hukuk istiyordum olmadı yok marmara adı var sonucta diyerek gelecekseniz gelmeyin, pişman olursunuz. Durumunuz varsa biraz kasıp özelde istediğiniz bölümü okuyun.

2,284 görüntülenme

İlk olarak kampüs önemli. Marmara Üniversitesi dağınık bir üniversite şuan. Gerçi Maltepe'de toplanmayı planlıyorlar. Ben kendi kampüsümden bahsedeyim.

Göztepe Kampüsü gerek yeri gerek ana kampüs olmasıyla favorim. (Gerçi manzarası ve tarihi binasıyla Haydarpaşa Kampüsü çok daha güzel.) Çok büyük değil, öyle ODTÜ çimleri falan da beklemeyin. Ama sıcak bir ortam var, üniversiteye ait her şeyin merkezi ve ulaşımı kolay. Üstelik günde 1 TL'ye yemekhaneden yararlanabileceksiniz. Ben bu yıl en çok Merkez Kütüphane'den yararlandım. Her gün film kiraladım gerçi bu benim ilgi alanımla alakalı. Öğrencilerin en çok takıldığı yer Altıgen ya da Marmara Simit. Bunun dışında okulda yurt var ama ben özel yurtta kaldım. Spor salonundan yararlanabilirsiniz zaten dans dersleri de orada oluyor. Kulüpleri yemekhanenin önündeki stantlardan takip edebilirsiniz. İlgi alanlarınızla alakalı ya da öğrenmek istediklerinizle ilgili kişilerle tanışmaya, kulüplere üye olmaya çekinmeyin. Boş zamanlarınızda yeni şeyler deneyin ya da becerilerinizin üstüne gidin. Okul sitesinden de açılan kursları takip edebilirsiniz. Bence kesinlikle ingilizce dışında bir dil öğrenmeye başlayın. Belediyelerin ya da başka üniversitelerin ücretsiz ya da çok uygun fiyatlara çeşit çeşit kursları olabiliyor. Öğrenciliğinizi kullanmayı iyi bilin.

14,815 görüntülenme

hazırlığı kesinlikle geçmenizi tavsiye ederim..!

1,753 görüntülenme

Hazırlık okuyun .

1,754 görüntülenme

Kulüplere ilk seneden dahil olmak okulda arkadaş edinmek için en ideal yöntemdir. Okulun çevresini tanımak da gene en önemli hususlardan bir tanesi. Tabi en önemlisi lisenin bittiğinin farkına varıp ona göre davranmaktır.

11,156 görüntülenme

1 kimliginizi kaybetmeyen, uç haftadan önce gelmiyor
2 yatay geçiş, çift anadal, yandal gerçekten yapılabilen şeyler
3 marmara itiraf sayfasına göz atabilirsiniz (vovov dedikodu)
4 kütüphaneye kayıt olun (kesinlikle lazım oluyor)
iyi dilek: umarım öğrenci işlerine yolunuz düşmez

1,691 görüntülenme

bölüm avantajları yoksa tercih etmemeliler. örneğin mühendislikler gayet iyiyken öğretmenlik için tercih edilmemeli.

1,322 görüntülenme
Sonraki Sayfa »