Cevaplar 30

Yükleniyor...

İlk olarak kampüs önemli. Marmara Üniversitesi dağınık bir üniversite şuan. Gerçi Maltepe'de toplanmayı planlıyorlar. Ben kendi kampüsümden bahsedeyim.

Göztepe Kampüsü gerek yeri gerek ana kampüs olmasıyla favorim. (Gerçi manzarası ve tarihi binasıyla Haydarpaşa Kampüsü çok daha güzel.) Çok büyük değil, öyle ODTÜ çimleri falan da beklemeyin. Ama sıcak bir ortam var, üniversiteye ait her şeyin merkezi ve ulaşımı kolay. Üstelik günde 1 TL'ye yemekhaneden yararlanabileceksiniz. Ben bu yıl en çok Merkez Kütüphane'den yararlandım. Her gün film kiraladım gerçi bu benim ilgi alanımla alakalı. Öğrencilerin en çok takıldığı yer Altıgen ya da Marmara Simit. Bunun dışında okulda yurt var ama ben özel yurtta kaldım. Spor salonundan yararlanabilirsiniz zaten dans dersleri de orada oluyor. Kulüpleri yemekhanenin önündeki stantlardan takip edebilirsiniz. İlgi alanlarınızla alakalı ya da öğrenmek istediklerinizle ilgili kişilerle tanışmaya, kulüplere üye olmaya çekinmeyin. Boş zamanlarınızda yeni şeyler deneyin ya da becerilerinizin üstüne gidin. Okul sitesinden de açılan kursları takip edebilirsiniz. Bence kesinlikle ingilizce dışında bir dil öğrenmeye başlayın. Belediyelerin ya da başka üniversitelerin ücretsiz ya da çok uygun fiyatlara çeşit çeşit kursları olabiliyor. Öğrenciliğinizi kullanmayı iyi bilin.

13,228 görüntülenme
1

Tercih etmeden önce, okuyacakları bölümün hangi yerleşkede olduğunu iyice araştırmaları gerek. Çok nüfuslu bir okul olması ve dağınık olması, sizi şaşırtabilir. Zor bir okul, bunu tekrar hatırlatmak istiyorum, sizleri vazgeçirmek için değil ama gittiğiniz zaman, "keşke bilseydim" dememeniz için vurguluyorum burayı.

1,526 görüntülenme
1

Kampüsten çok şey beklemeyin Göztepe Kampüsü. Yine de güzel, eğitim güzel!

2,172 görüntülenme

İlk başlarda konuları anlamayabilirler ya da hocaların , derslerin dili yabancı gelebilir ama zamanla alışıyorsunuz ve öğreniyorsunuz. Derslere girmeye çalışsınlar temyizden(notçu) mezun olmasınlar. Hukuka saygı duysunlar , politik ve aktüel olayları takip etsinler.

2,348 görüntülenme

Eğer siyasete bayılıyorum, bu konuda idealistim diyorsanız marmara siyasal sizi tatmin edecektir. Ancak yok hukuk istiyordum olmadı yok marmara adı var sonucta diyerek gelecekseniz gelmeyin, pişman olursunuz. Durumunuz varsa biraz kasıp özelde istediğiniz bölümü okuyun.

1,951 görüntülenme

Okul olarak değil ama bölüm olarak tavsiyem almancayı biraz öğrenip de gelmeleri

1,587 görüntülenme

hazırlığı kesinlikle geçmenizi tavsiye ederim..!

1,472 görüntülenme

Hazırlık okuyun .

1,457 görüntülenme

-Kampüste kişisel gelişiminiz için onlarca fırsat keşfedeceksiniz. Üniversitenin nimetlerinden faydalanın ve en güzel yıllarınızı boşa geçirmeyin.
-Sınavlarınız muhtemelen çok kolay olmayacaktır. Gençlik heyecanına kapılıp dersleri çok boşlamayın. Vize/Final dönemlerinde acısını çekersiniz.

1,684 görüntülenme

Kulüplere ilk seneden dahil olmak okulda arkadaş edinmek için en ideal yöntemdir. Okulun çevresini tanımak da gene en önemli hususlardan bir tanesi. Tabi en önemlisi lisenin bittiğinin farkına varıp ona göre davranmaktır.

10,177 görüntülenme
Sonraki Sayfa »