Cevaplar 5

Yükleniyor...
5,796 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finans alanında çok kuvvetli bir üniversite. Ben de 4 yıllık eğitim hayatım boyunca orada edindiğim tecrübe ve bilgileri iş hayatında kullanma fırsatı buldum. Marmara Üniversitesi EY başta olmak üzere 4 büyük Denetim firmasına çok yüksek sayıda mezun veriyor. Burada kariyere başladığınız zaman üniversitedeki arkadaşlarınızla aynı ortamda iş hayatına adım atma fırsatı da bulabiliyorsunuz.

2,816 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Birçok öğrenci liseden mezun olduğunda üniversitede seçtiği bölümün kendisine uygun olup olmadığını anlayamayabiliyor. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme’de İnsan Kaynakları, Pazarlama, Finans gibi birçok dersi görüyorsunuz. Böylece mezun olmaya yakın olduğunuz bir dönemde ne istediğinizi belirleyip hangi alanda mutlu olacağınızı görüyorsunuz. Daha sonra da kariyer planlamanızı çok daha sağlıklı bir şekilde yapabiliyorsunuz.

10,585 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. İşletme çok kozmik bir bölüm ve içinde birden fazla bölüm barındırıyor. Benim okulumda bu bölümler Pazarlama, Muhasebe Finansman ve Yönetim Organizasyonu olarak üçe ayrılıyor. Üniversite tercihlerinizin son tercihiniz olmaması çok güzel bir olanak. 3 yıl sonrasında da bir tercih yapabiliyorsunuz ve yaptığınız tercih ilgi alanınız olabiliyor.

Hocalarımın bana kattığı bilgileri ve kendi bilgi birikimlerimi işime yansıtabilmek bana kattığı en önemli olumlu özelliklerdendir. Ayrıca İşletme bölümü, benim çok sevdiğim ve ilgi alanım olan Pazarlama’yla tanışmamı sağladı. Bunun dışında bana okulda yaptığımız projelerde bir takımın veya ekibin bir parçası olmanın ne demek olduğunu, bir takımın nasıl oluştuğunu, bu ekipte ne gibi sorumluluklarımızın olduğunu ve uyumlu olabilmenin önemini kattı. Şu anda da bunları işimde gayet iyi uygulayabiliyorum.

Marmara Üniversitesinde çok değerli hocalardan eğitim aldım özellikle muhasebe, pazarlama ve yönetim ders içeriklerinin çok faydalı olduğunu ve güncel piyasa ile ilişkili olduğunu söylemek isterim.Üniversite ile birlikte hangi alanda işe başlayacağımı sorgulamama neden oldu ve okurken aynı zamanda da farklı şirketlerde staj yapmama olanak sağladı. Tabi ki hem üniversite hem stajı aynı anda yürütmek kolay değil ama üniversitedeki hocalarımız bu konuda da çok destekleyiciydi. Güzel bir eğitim süreci geçirdiğime inanıyorum. 

369 görüntülenme