Tekrar tercih yapacak olsam eğitim geçmişim hakkında herhangi bir değişiklik yapmazdım. Sıradışı olmasına ragmen, aldığım lisans ve master eğitimlerim kişiliğimi ve merakımı gösteriyor. Attığım farklı adımlar sayesinde, ufkum genişledi ve beni bugün Türkiye'de Solvoyo’da çalışmaya kadar getirdi.
Uygulama Danışmanının temel aracı Solvoyo Elevation Platformu'dur. Bu platform, bir tedarik zinciri planlama çözümüdür ve müşterilerin tedarik zincirlerini daha yetkin hale getirmemize yardımcı olur.
Uygulama Danışmanı, şirket müşterileri için Solvoyo Elevation Platformu’nun uygulanmasından ve gerekirse onlara destek sağlanmasından sorumludur. Ayrıca, müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için Solvoyo platformunun işlevselliğini artırmalıdır. Farklı sektörlerde, farklı müşteriler için bu misyonların başarılmasında da Senior Uygulama Danışmanlarına yardım eder.

Solvoyo’da oldukça yeniyim; ama şu ana kadarki deneyimlerimden rutin işler yapmadığımızı söyleyebilirim. Gerçekten de her müşterinin ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Bu ihtiyaçları tamamen anlamak ve en iyi çözümü bulmak gerekir. Aynı anda farklı projeler üzerinde çalışırken, her gün yeni bir şey öğreniyoruz.

Çalışmaların çoğunu bilgisayarda gerçekleştiriyoruz ve farklı araçlar (Excel, Access, SQL ...) ile büyük miktarda veri işliyoruz; ama aynı zamanda da müşterilerle yüz yüze görüşüyoruz.
ENSAIA bir Fransiz Mühendislik Okulu, Lorraine Üniversitesi’nin bir parçasıdır. Gıda ürünlerinin nasıl yapıldığını anlamak istedigim icin Gıda Endüstrisi Mühendisliği okudum. Bunun yanı sıra, bu sektör çok geniş bir iş alanı sunuyor.

Okurken küresel pazarda rekabet etmek için tedarik zinciri yönetiminin önemli bir faktör olduğunu anladım. Bunun sonucu olarak da Lojistik İşletme Master’ı yapmaya karar verdim.
2012'de İTÜ'de 6 ay okudum. Gerçekten mevcut ortaklıklar arasında, Türkiye ve İstanbul'u keşfetmek istediğim için İTÜ'yü seçtim. Önerilen dersler benim üniversitemdeki derslerin seviyesine denkti ve İnovasyon ve Uzman Sistemler gibi dersleri çok ilginç buldum.
Bir işi anlamak için stajların en iyi yol olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden, gelecek mesleğiniz hakkında fikir edinmek için mümkün olduğu kadar çok staj yapmaya çalışın. Ayrıca, uluslararası deneyim kazanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bunun ufkunuzu açmak için çok yararlı olduğunu düşünüyorum.
Solvoyo’da çalışmak istememin nedeni onun dinamizmi. Devamlılıkla gelişen bu teknolojiyi geliştiren ekip çok inovatif. İzlenimlerime göre, Solvoyo tarafından sağlanan optimizasyon çözümleri gerçekten müşterilerin işlerini kolaylaştırıyor ve yapması gerekeni tam anlamıyla yerine getiriyor. Solvoyo ekibi genç, yaratıcı ve uluslararası alanda değişiklik yapmak isteyen bir takım. Ülkemde böyle bir fırsat bulamamıştım.