Merchandise Planner

GLOBAL MODA MARKASI KOTON'DA MERCHANDISE PLANNER POZİSYONU İÇİN HEMEN BAŞVUR!

Cevaplar 5

5,369 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koleksiyon aşamasından ürünün en son aşaması olan mağazalara sevkiyat aşamasına kadarki bütün süreçleri kontrol eder. Esas görevi; doğru ürünü doğru zamanda doğru terminde ve doğru kalitede hazırlamaktır. Bizler de Koton’da bunları yapmaktayız.

2
947 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Merchandiser olmak için çok detaycı olmalısınız çünkü bir ürünün üzerinde aksesuar, nakış, baskı, düğme gibi her türlü şey bulunuyor. Bunları iyi bir şekilde analiz edebilmeniz ve bu detaylara hakim olmanız gerekir. Bunun yanında iyi bir takipçi olmalısınız çünkü imalatı siz takip ediyorsunuz ve bu noktada hiçbir şeyi kaçırmamalısınız. Pratik çözümlere çok açık olmalısınız. Problemler karşısında çok hızlı çözümler bulup bir şekilde onları sonuca ulaştırmalısınız.

1,579 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sabah işe geldiğimizde en temel görevimiz olan süreç takibini yapıyoruz. CPS denilen bir sistemimizde ürünlerin hangi aşamada olduğunu imalatçılarla kontrol ediyoruz. Bunu tamamladıktan sonra eğer repete ve aktüel bir siparişimiz varsa Ürün Yönetimi ve Marka ile bir araya gelerek o siparişlerin yazımını ve yerleştirilmesini yapıyoruz. O gün fitler gelmişse Modelhane Ekibimizle beraber fitlerde herhangi bir kritik olup olmadığına bakıyoruz. Eğer modellerde bir kritik olursa imalatçılara bilgi veriyoruz.

1
424 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Problemlerle ürettiğiniz ürünleri mağazada ya da yolda yürürken insanların üzerinde görmek çok tatmin ediyor. Ürünü gördüğünüzde onunla ilgili her şey aklınıza geliyor ve yaşadığınız bütün problemleri bir anda unutabiliyorsunuz. Bunun yanında insan ilişkilerinin çok kullanıldığı bir bölüm olduğu için insanlarla sürekli iletişim halinde olmayı seviyorsanız sizin için vazgeçilmez olabilir çünkü departmanlarla iletişim halindeyken birçok insanı görüyorsunuz.

511 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bence Koton çok değişik bir organizasyon. Bugüne kadar çalıştığım yerlerden çok farklı. Moda sektöründeki her firma böyle bir yapıya sahip değil diye düşünüyorum çünkü çok uzun yıllardır İK alanında çalışıyorum.

Koton özgür bir firma. Burada gerçekten çeşitliliği görebiliyorsunuz ve her yerde hissedebiliyorsunuz. Çalışanlar arasında hiçbir şekilde ayrım yok. Global bir organizasyon ve çok büyük bir hedefi var. Müşterilerine en beğenilen koleksiyonları sunarak 2023 yılında global bir moda markası olmak ve yayılmak gibi bir hedefi var. Bu da bir Türk markası için çok ciddi bir hedef. Koton da bu hedefe koşan insanlarla dolu. Herkes bu hedefe ulaşmak için özgür çünkü burada girişimcilik ruhuyla bir şeyleri değiştirmek ve yapmak istediğiniz zaman kimse size dur demiyor veya sizi sorgulamıyor. Gerçekten yapmak istiyorsanız ve cesaretiniz varsa her şeyi değiştirebiliyorsunuz.