Koton Buyer (Kadın-Örme)

KOTON'DA HIZLI MODA KATEGORİSİNDE KOLEKSİYONLARI OLUŞTURAN TAKIM İÇİNDE YER ALMAK İÇİN HEMEN BAŞVUR!

Buyer ne iş yapar? (1 Cevap)

Buyer Director ne iş yapıyorsa bir Buyer da kendi kategorisi için onu yapar. İdare ettiği işin yöneticisidir. O işin koleksiyon aşamasından satın almasına, üretimin takibinden mağazaya ulaşmasına, mağazadaki görselinden satışına ve kategorisine kadar her şeyinden sorumludur. İşin ticareti tamamen Buyer’ın yeteneğine bağlıdır. Dolayısıyla Koton’da Buyer çok önemlidir çünkü işin tüm ticaretini yönetir. Biz işi onlarla birlikte şekillendirerek yapıyoruz. Dolayısıyla işi ne kadar iyi yaparlarsa biz de o kadar başarılı oluyoruz.
388

Koton Buying Ekibi olarak nasıl projeler üzerinde çalışıyorsunuz? (2 Cevap)

Biz Casual Departmanı olarak son dönemde üç tane proje yaptık. Bunlardan ilki Kara Sevda, Siyah Denim Projesi’ydi. Denimdeki iddiamızı sektöre göstermek için belki de hepimizin günlük hayatta kullandığı fakat o dönemde daha yüksek modası olan siyah denimi yeniden yorumladık. Bunu da yeni bir marka yüzüyle sunduk. Aynı dönemde Koton Jeans Kids Projesi çıkardık. Denimdeki iddiamız sadece yetişkinde değil, çocukta da olduğunu göstermiş olduk. İlkbahar döneminde de bunu devam ettirerek beyaz denimi vurguladık. Bizim için oldukça keyifli ve güzel üç projeydi. Ekipçe keyifle altından kalktık.
212

Koton Buying Ekibinde hangi bölüm mezunları çalışabilir? (2 Cevap)

Tasarım alanında ilgili tasarım fakültelerinden ya da yüksekokullardan mezunlar çalışabilir. Buying alanında ise biraz daha geniş bir yelpazemiz var. Her ne kadar içerideki yapı Tekstil Mühendisi ağırlıklı olsa da, çok farklı üniversitelerden, çok farklı bölümlerden gelen arkadaşlarımız eğer bu konuya gönül vermişlerse ve kendilerini geliştirmek istiyorlarsa Buying alanında uzmanlık yapabilirler.
133

Koton'un organizasyonel kültürünü anlatır mısınız? (1 Cevap)

Koton’un kültürünü anlamak için önce hikayesini dinlemek gerekiyor. Kuzguncuk’ta 25 metrekarelik bir dükkanda başlayan, buradan globalleşerek 10 bin çalışana ulaşan, 27 ülkede var olan, toplamda 500 bin metrekarelik mağaza ağı olan bir organizasyondan bahsediyoruz. Dolayısıyla Koton’un DNA’sında girişimcilik ve çalışanlarını buna dahil eden bir çalışma kültürü var. Değişime liderlik eden bir yapı içerisinde çalışıyoruz. Bu da bence kültürümüzün en önemli özelliklerinden bir tanesidir.
137
2 - 5 Yıl Tecrübe
Tam Zamanlı
İstanbul

Son Başvuru Tarihi: 31.05.2018
Son 37 gün.

Başvur