Koton

Koton Buyer (Kadın-Örme)

KOTON'DA HIZLI MODA KATEGORİSİNDE KOLEKSİYONLARI OLUŞTURAN TAKIM İÇİNDE YER ALMAK İÇİN HEMEN BAŞVUR!

Buyer ne iş yapar? (1 Cevap)

Buyer Director ne iş yapıyorsa bir Buyer da kendi kategorisi için onu yapar. İdare ettiği işin yöneticisidir. O işin koleksiyon aşamasından satın almasına, üretimin takibinden mağazaya ulaşmasına, mağazadaki görselinden satışına ve kategorisine kadar her şeyinden sorumludur. İşin ticareti tamamen Buyer’ın yeteneğine bağlıdır. Dolayısıyla Koton’da Buyer çok önemlidir çünkü işin tüm ticaretini yönetir. Biz işi onlarla birlikte şekillendirerek yapıyoruz. Dolayısıyla işi ne kadar iyi yaparlarsa biz de o kadar başarılı oluyoruz.

Koton Buying Ekibinde hangi bölüm mezunları çalışabilir? (1 Cevap)

Tasarım alanında ilgili tasarım fakültelerinden ya da yüksekokullardan mezunlar çalışabilir. Buying alanında ise biraz daha geniş bir yelpazemiz var. Her ne kadar içerideki yapı Tekstil Mühendisi ağırlıklı olsa da, çok farklı üniversitelerden, çok farklı bölümlerden gelen arkadaşlarımız eğer bu konuya gönül vermişlerse ve kendilerini geliştirmek istiyorlarsa Buying alanında uzmanlık yapabilirler.

Koton'un organizasyonel kültürünü anlatır mısınız? (1 Cevap)

Koton’un kültürünü anlamak için önce hikayesini dinlemek gerekiyor. Kuzguncuk’ta 25 metrekarelik bir dükkanda başlayan, buradan globalleşerek 10 bin çalışana ulaşan, 27 ülkede var olan, toplamda 500 bin metrekarelik mağaza ağı olan bir organizasyondan bahsediyoruz. Dolayısıyla Koton’un DNA’sında girişimcilik ve çalışanlarını buna dahil eden bir çalışma kültürü var. Değişime liderlik eden bir yapı içerisinde çalışıyoruz. Bu da bence kültürümüzün en önemli özelliklerinden bir tanesidir.


Pozisyon Bilgileri

2 - 5 Yıl Tecrübe
Tam Zamanlı / Full Time


Son Başvuru Tarihi: 31.05.2018
Başvuru süresi doldu.
Koton

224 soru, 573 cevap.