Cevaplar 8

Yükleniyor...

Genel manada çok büyük sorunları olduğunu düşünmüyorum. Kampüsler zaman zaman artan öğrenci mevcudunu karşılamakta yetersiz kalıyor; kantin ve yemekhanelerde yoğumluk yaşanıyor. Yurtlarda odalar genel olarak 6-8 kişilik. Hazırlıkta yurtta kalmak isteyen öğrenciler bir yıl boyunca Kilyos Kampüsü'nde kalıyorlar. Kilyos, Güney Kampüse 45-50 dk uzaklıkta bir kampüs ve malesef geliştirilmemiş durumda. Sadece derslik ve yurt binaları var.

2,864 görüntülenme

İşletme çok geniş bir çalışma alanına sahip. İnsanı belirli bir kalıba sokarak mezun etmeye çalışmıyor, kendini ve ilgilerini keşfetmene fırsat tanıyor. Başta bu çeşitlilik hoşuma gitti. Yine Boğaziçi İşletme, iş dünyasında güzel bir etiket. Mezunları alanlarının en iyileri arasında ve bu öğrencilere iyi bir network sağlıyor

9,228 görüntülenme

Alan tanımlaması geniş bir bölüm. Şirketlerin pazarlama, satış, insan kaynakları, finans departmanlarında, bankalar, danışmanlık, denetim şirketlerinden ajanslara kadar pek çok alanda iş bulmak mümkün. Bu biraz kişinin üniversite hayatı boyunca kendini ne yönde geliştirdiğine bağlı. Akademik kariyer de bir alternatif. Genel olarak artık bölümlerin değil, insanların ilgilerinin ve yapmak istediklerinin iş imkanı konusunda daha fazla kapı açtığını düşünüyorum.

17,023 görüntülenme

Öncelikle artıları eksilerinden çok çok fazla, hatta İstanbul'da yaşanılacak en iyi dönem öğrencilik olabilir. Genel olarak kalabalık bir şehir, trafiği fazla bunlar insanı yoruyor. Ama yurtta ya da okul çevresinde kalanlar için çok fazla sorun yaratmıyor bu durum. İstanbul genel olarak pahalı bir şehir, özelinde Boğaziçi ve çevresi ortalamanın üstü. Ev kiraları epey yüksek, bunlar öğrencileri zorlayabilir ama değdiğini düşünüyorum.

203 görüntülenme