Cevaplar 14

Yükleniyor...
664 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan Kaynakları Direktörü olarak bu rolün güzel taraflarından bir tanesi her gününüzün diğerine çok benzemiyor olabilmesi. Baktığınızda bazı günler yoğun mülakatlarla geçebiliyor oluyor. Bazı günlerimiz strateji toplantıları, yönetim kurulu toplantılarıyla geçiyor. Bazı günlerimiz dışarıdaki iş ortaklarımızla birtakım insan kaynakları aktivitelerinin planlanması ve hayata geçirilmesi üzerine toplantılarda geçiyor. Bazı günlerimiz üniversitelerde geçiyor. Orada kendimizi anlatıyoruz, sunumlar yapıyoruz. Dolayısıyla açıkçası İnsan Kaynakları Direktörlüğünün güzel taraflarından biri, her günün birbirine çok benzememesi. Evet, yakın işler yaptığımız günler oluyor ama çok farklı alanlarda çok farklı işler de yapabiliyoruz.

430 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk göz önünde bulundurduğumuz şey şirket yetkinliklerimiz. Dolayısıyla çalışanlarımızı şirket yetkinliklerine göre ne oranda geliştirmemiz gerektiğini anlamaya çalışıyoruz. Bunun için yetenek yönetim sistemimizi ve performans değerlendirme sistemimizi kullanıyoruz. Ayrıca çalışanlarımıza focus gruplar yapıp onların ihtiyaçlarını ve nasıl bir eğitim programına katılmak istediklerini öğreniyoruz. Daha sonra bu ihtiyaçlarla beraber çalışacağımız partnerlerimizi belirliyoruz ve partnerlerimizi elde ettiğimiz ihtiyaçlar çerçevesinde brieflerimizi verip yaşayarak ve eğlenerek öğrenme metotlarına uygun şekilde eğitimler planlamaya çalışıyoruz. Buna ek olarak biz farklı çalışan seviyelerine farklı programlar oluşturuyoruz. Örneğin yönetim seviyesi daha liderlik ağırlıklı programlarla ilerlerken, uzman seviyesinde daha çok davranışları anlama, kendini keşfetme, davranış tarzlarını öğrenme gibi temel kişisel gelişim eğitimlerine odaklanıyoruz.

583 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Perfetti Van Melle’yi biz de çalışanlarımız da bir gelişim mutfağı olarak görüyoruz. Dünyaya hem ürünlerimizi, hem de yeteneklerimizi ihraç ediyoruz. Career Kitchen da bu stratejimizin bir parçası. Career Kitchen kapsamında üniversitelere gidiyoruz. Üniversitelerde kendimizi anlattıktan sonra belli başvurular alıyoruz. Bu başvurular neticesinde de çalışmak istediğimiz, hem kişinin hem bizim çalışmayı uygun gördüğümüz yeteneklerle staj programına başlayıp, bu programla Perfetti’de uzun vadeli iş birlikleri kurmayı amaçlıyoruz. Geçen yıl başladık ve belli oranda üniversite öğrencisine staj imkanı sağladık. Bazı arkadaşlarımıza iş imkanı sağladık. Her iki taraf için de etkili bir program oluyor. Bu program sayesinde bizle başlayan arkadaşlar Perfetti kültürünü çok iyi tanıyarak bu işe girmiş oluyorlar. Bu şekilde girdikleri için de hızlı bir şekilde adapte olup, hızlı bir şekilde sonuç getiriyorlar. Geçen yıl bu programdan çok memnun kaldığımız için bu yıl da geliştirerek programa devam ediyoruz.

460 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Perfetti Van Melle’nin çekici yanlarından bir tanesi takımdaşlık bana sorarsanız. Burada gerçekten büyük bir aile havası var. Bu aile havası herkesin çok hızlı bir şekilde kendini geliştirmesine imkan sağlıyor. İnsanlar birbirlerine gerçekten çok yakın şekilde hareket ediyorlar ve çalışanlarımız arasında çok ciddi dostluklar var. Biz de bu yapıyı korumak ve iyileştirmek üzerine hareket ediyoruz. Bu iklimi tutmak ve geliştirmek üzerine hareket ediyoruz. Onun dışında burası açıkçası Perfetti Van Melle’nin de bir üssü, bir merkezi ve buradan dünyanın çeşitli Perfetti Van Melle ülkelerine hem ürün ihraç ediyoruz hem yetenek ihraç ediyoruz. Bu da çok büyük bir avantaj ve bu misyona sahip olduğumuzun bilinciyle de çok çeşitli gelişim programlarına sahibiz. Eğitim, gelişim, koçluk programlarına sahibiz. Dolayısıyla bu yüzden de biz burayı hem çok güçlü bir şirket olarak görüyoruz hem de iş öğrenmek, kendini geliştirmek için bir mutfak olarak görüyoruz. Bana sorarsanız cazip tarafları; her gün işe çok keyifli motive bir şekilde gelebileceğiniz oldukça ılıman, oldukça pozitif bir iklime sahip olmamız.

825 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan Kaynakları alanında çalışmanın zor yanlarından bir tanesi insan kaynakları olarak uzun vadeli stratejiler üzerinde de çalışıyor olmanız. Zaman zaman uzun vadeli stratejiler üzerinde çalışmak kısa vadede sonuçlar getirmediği için zorluklar yaşayabiliyorsunuz. Sabırsızlıklar yaşayabiliyorsunuz. Fakat bu sabrı gösterdiğiniz ve stratejiyi gerçekleştirmek için aktivitelerinize odaklı bir şekilde gittiğinizde yaşadığınız kültür değişimi, bu zorlukların yorgunluğunu sizden alıp götürüyor.