Karabük şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir?

14,927 görüntülenme 1 takipçi

Cevaplar 9

Yükleniyor...

Küçük , sıcak bir şehir. Karabük'ün yerlileri, esnafları öğrencilere her daim yardımcı olma çabası içindeler.Tabi ki bütün esnaf ve yerliler aynı düşünce içinde olacak değil.Unutmayın her şehrin iyisi de vardır kötüsü de.Kültür bakımından zengin bir şehir. Şehir içi ulaşım rahat.Karabük'e okumak için başka memleketlerden gelenler için de coğrafi konumu güzel bir şehir.

2,280 görüntülenme

Trafik çilesi yok büyükşehirler de boşa harcadıgınız zamanı burada kendinize harcayabiliyorsunuz.Doğayla iç içe.Yaz ve kış turizmine ev sahipliği yapan iilçeleri özlelikle turistler tarafından yoğun ziyaret edilen Safranbolu'da yaşama ayrıcalığı.

1,980 görüntülenme
Pek fazla yok.Tek farkı var siz o insanlardan "FARKLISINIZ".
*Eğlence imkanı bulabilirsiniz.
*Gezecek yer bulabilirsiniz.
*Görülesi yerler bulabilirsiniz.
Ama olay şu ki siz ne kadarını karşılayabilirsiniz. :)
1,900 görüntülenme

Sosyallik normal öğrencinin istediği kadardır. Ama kafayı sosyallikle bozmuş arkadaşlar sıkıntı çekiyorlar. Ben fazla sosyalliğin iyi olmadığı düşüncesindeyim. Çünkü fazla sosyallik sizi okullardan ve derslerden alıkoyacaktır. Bu yüzden işinde iyi olmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir yerdir.
Büyük şehirlerde ki gibi trafik derdi yok. ulaşım çok çok rahat . benim en çok sevdiğim şey ise " yolda dümdüz yürüyebilmek". büyük şehirlerde karşıdan sürekli insanlar geldiği için düz yürünmüyor ve sürekli sağ-sol yapıp öyle yürünebiliyor. Ama karabükte elini kolunu sallaya sallaya yürüyebiliyorsunuz.
Yaz-Kış gelen turistler de ayrı eğlence kaynağı tabiki. eğer dilinizi geliştirmek istiyorsanız SAFRANBOLU'ya gelen turistlerle konuşabilirsiniz. Çekik gözlüsünden tutunda siyahi turistlere kadar dünyanın her yerinden turistler akın akın SAFRANBOLU'ya geliyor. Bu bence iyi birşey ...

Karabük şehrimiz küçük bir il olduğu için , çok kolay dostluklar edinebilirsiniz. Esnaflarla hemen kaynaşabilirsiniz. Çevrenizi çok genişeletebilirsiniz. Çevre genişliği de her anlamda iyidir.

Ayrıntılı bilgi için: http://goo.gl/K3PsB8

2,056 görüntülenme

-Çok geniş ve sosyal bir kampüse sahip. Bu konu en baskın artısı sanırım.
-Akademik başarının göze çarpabileceği bir ortama sahip
-Sosyal etkinlikler yapan bir çok kulübü ile de aktif
-Özellikle bölümüm adına revize edilmiş müfredatı diğer okullara nazaran daha optimum
-Üniversitenin bulunduğu mahallenin neredeyse her noktası öğrenci olduğu için şehirdışından gelen bir öğrenciye daha rahat alışma uyum sağlama imkanı sağlıyor.

852 görüntülenme

Her zaman yenilenen daha çok öğrenci kenti diyebileceğimiz yer.Mekanları ve üniversitesiyle adeta farklı bir havası var...sadece oraya geldiğiniz de üniversite de Farkı Fark ettiniz mi diye sorar? o zaman anlarsınız...pahalı ama harika bir yer okunulması harika bir üniversite

798 görüntülenme

DOĞAYLA YEŞİLLİKLE DOLU BİR ORTAMDA BAŞBAŞA KALABİLECEĞİN BİR YER AYRICA TARİHİN ASIL YERLERİNDEN BİRİ OLAN SAFRANBOLU GİBİ BİR TURİSTİK KENTTE BULUNMA İMKANININ OLMASI...

751 görüntülenme

Küçük şehir olduğu için çevren geniş olur.
Gezmek istediğinde Ankara,Bolu,Kastamonu,Amasra,Zonguldak,Safranbolu gibi şehirlerin yakın olması.

563 görüntülenme

Turistik bir şehir safranbolu ilçesi yaz kış sürekli turist alıyor, tarihi ve doğal güzellikleri bol bir yer ilk seneniz bunları gezmekle geçebilir:) turistlerle de yabancı dil pratiği yapabilirisniz.
Diğer illerde olmayan yarı özel Toki yurdu çıkarsa hayatınız çok daha kolaylaşır ev ve özel yurtlara göre çok daha ekonomik ve konforlu bunu bu şehrin artısı sayabiliriz.

2,593 görüntülenme