İzmir şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir?

42 Cevap

İzmir,özgürdür,sosyaldir,yardımseverdir,sıcak bir şehirdir. İzmir yaşam tarzıdır. İzmir buyuk sehır olmasına rağmen ulasımı kolaydır,öğrencilere veresiye veren tekel,büfeci,bakkal, kendi fakültem için söylüyorum kırtasiyeci ve ozalitçi birçok insan bulabilirsiniz.İzmir samimidir.Ayyaş ve çapulcu memleketidir.Kısacası okuyacaksan İzmir de okuyacaksın
5,867
İzmir şehrinde öğrenci olmanın artısı saymakla bitmez. İstanbul kadar harika olup İstanbul'dan daha ucuz olduğunu düşünün. Muhteşem bişey yani. Her türlü aktivite, eğlence vardır. Hiçbir haftasonu sıkılmazsınız. Mekanlara gitcek paranız bile olmasa ucuz şarap alır Kordon'da oturursunuz ki mekanlara gitmekten çok daha fazla eğlenirsiniz.
4,951
Aslında hangi şehirden geldiğine bağlı olarak değişir. Bana en başında çok yavaş gelmişti ama zamanla alışılıyor ve sende rahat oluyorsun. 'Hallederiz illaki' demeye çok alışıyorsun. Biraz tembelleştiriyor ama inat edersen başarırsın:)) Açıkçası memlekete pek dönesim gelmiyor seviyorum burayı
4,240
Bi kere İzmir güzel bi şehir denizi olsun yeşillikleri olsun bu yüzden direk büyük bi artı koyabiliyoruz izmire. Sonrasında İzmir halkı öğrenciyi sever hoşgörülüdür öğrenciye karşı Buda diğer artısıdır. Girdiğin ortamlarda hiç yabancılık çekmezsin herkes senin gibi herkes öğrenci herkes sıcakkanlı insanların yüzüne baktığında o sevgi dolu bakışı görebilirsin. Belki de bu yüzden derler ya hani İzmir öğrenci şehirdir diye :)
3,807
İzmir öğrenci için pek çok imkanların olduğu sosyal ve çağdaş bir şehir. Yeteneklerinize uygun kurslar, ilgi alanlarınıza yönelik pek çok etkinlik bulabilirsiniz ve derslerden arta kalan vaktinizi güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Öğrenci için ulaşım her şeydir, İzmir'de öğrenciler 1,25 lira gibi cüzi bir miktarla otobüsleri, vapurları, metro ve izban'ı kullanabilirsiniz. Aktarmalı ulaşım söz konusu olduğunda 90 dakika içinde kartınız 0 lira basar, yani 1,25 lirayla 90 dakika içinde istediğiniz kadar taşıtı kullanabilirsiniz. Ancak yakın zamanda otobüs seferlerinde bir değişikliğe gittiler ve uzun mesafe giden otobüsleri kaldırdılar artık hep aktarma yaparak gitmek zorundasınız. Örnek verecek olursam eskiden 1 otobüsle ulaştığım yere şimdi aktarma yaparak 3 otobüsle ulaşıyorum. İnsanları metro ve İzban(tren)a yönlendirmek için yapmışlar ama metro ve izbanla her yere ulaşım mümkün değil. Şu an böyle devam ediyor.
5,260

CEVAPLARI FİLTRELE

Şirket
Üniversite
Bölüm