Cevaplar 40

Yükleniyor...

Deniz sevenleri bekleriz. Bir de Izmir'in neresinde ogrenci olduguna bagli. Ben ornegin Balcova'dayim, duzenli kargasadan uzak bir yer olmasi ve denize yakinligi yonunden cok memnunum.

1,246 görüntülenme
1

Bir kere İzmir, deniz kokar. Deniz olmayan ilçesi de deniz kokar. Kordonu vardır, kafanız atınca yahut bunaltınca sınavlar, çıkar nefes alırsınız. Ulaşım kolaydır İzmir'de. Kiralar öyle uçuk değildir. Öğrenciyi, hatta bütün insanları, sever İzmir halkı. Saygılı şehirdir. Sokakta ağlıyor olsanız, güldürür İzmir insanı lakin yere çöp atarsanız mesela, yerden yere vurur çenesiyle :) İzmir insanı işte, sever de yerer de.

756 görüntülenme

bir sürü sosyal imkan var ayrıca okulun sosyal gruplar İzmir'de faaliyet gösteriyor bu yüzden her hafta İzmir'i görme şansımız oluyor.

895 görüntülenme

Izmir turkiyede yasanilabilcek en guzel sehir , insanlari cok kibar ve demokrat. Denizi cafeleri her yeri cok guzel :)

795 görüntülenme

büyük şehir ama istanbul ve ankaraya göre daha ucuzdur. güzeldir esasında eksiklikleri olsa da ..eğer dokuz eylül'de okunuyorsa, geceleri buca'da turlayan kuş cinsi arabalardaki zararsız apaçilerle sık karşılaşırsınız.

3,360 görüntülenme

Aslında hangi şehirden geldiğine bağlı olarak değişir. Bana en başında çok yavaş gelmişti ama zamanla alışılıyor ve sende rahat oluyorsun. 'Hallederiz illaki' demeye çok alışıyorsun. Biraz tembelleştiriyor ama inat edersen başarırsın:)) Açıkçası memlekete pek dönesim gelmiyor seviyorum burayı

6,019 görüntülenme

İzmir her anlamda iyi gelişmiş bir şehir. Türkiye nin en çok göç alan şehirlerinden biri seçilmeside bunu gösteriyor.

812 görüntülenme

Bir çok şehire göre çok daha gelişmiş (imkanlar açısından) ve yine bir çok büyük şehirlere göre daha uygun fiyatlara yaşana bilinir.

1,983 görüntülenme

Şehri hiç görmemiş okula kayıt için gelenler için ilk başta hayal kırıklığı yaşatıyor ama okula ve şehre alıştıkça şehri seviyorsunuz.İnsanları dünyada görebileceğiniz en iyi, uyumlu, sakin ve sorunsuz insanlardır.Yapacak hiçbir şey bulamazsanız gidin Alsancak'ta midye bira ya da patates bira yapın saatlerinizi harcadığınızı göreceksiniz :).Öğrenci için çok ucuz bir şehirdir kiralık ev fiyatları uçuk değildir tam anlamıyla her şey öğrenciye uygundur.Daha çok var ama önemli olanları bunlar :).

933 görüntülenme

İYTE'de okuyorsanız İzmir dışında okuyorsunuz demektir. İzmir'in hiçbir artısının önemi yok maalesef.

774 görüntülenme