Cevaplar 10

Yükleniyor...

Öncelikle çevresini yadırgamayın okulu sevin sayın. Hukuk bölümü için derslerde yoklama alınmıyor diye derse gitmemezlik yapmayın. İlk sene sıkı çalışıp ortalamayı 3.50 tarzı yapın sonra faydası çok olacak dersler giderek ağırlaşır yıllık ortalama düşse bile genel not ortalamanız çok düşmez bu da sizin yararınıza.

1,704 görüntülenme

ilgilendikleri kulüplere üye olsunlar ve etkinliklerine katılsınlar.

836 görüntülenme

İlgilerini çeken kulüplere katılmalarını öneririm. Ayrıca çiftanadal,yandal ve erasmus olanaklarını kesinlikle değerlendirmelidirler.

509 görüntülenme

Kendiniz olun ne kadar klasik olsa bile doğru tavsiyeler gün geçtikçe değişmez. Okulda ne kadar çok aktif olursanız kendinizi o kadar ait hisseder uyum sürecini çabucak atlatırsınız. Öğrenci kulüpleri sizleri bekliyor.

490 görüntülenme

yoksa siz hala öğrenci kulüplerine üye olmadınız mı?

611 görüntülenme

Sayısal ağırlıklı bölüme geleceklerse sayısal yönden zayıflarsa mutlaka kendilerini geliştirip gelsinler

325 görüntülenme

Öğretim görevlerini iyi araştırın. Kariyer kulubünden uzak durun. Lütfen siyah bootie denilen ayakkabılardan giymeyin. Saçınıza ombre yaptırmayın kadınlar bu sözüm size. Erkekler, lütfen malboranızı cüzdanınızı ayfonunuzu ve araba anahtarınızı masadan kaldırın. Bi de okul sahibinin tekstil fabrikasında çalışırken işten atılan işçinin yaptığı grev ve benzeri durumlarda ayy yazık diyip geçmeyin.

376 görüntülenme

İlgilerini çeken ve bölümleriyle alakalı kulüplere katılmalarını ve katılmakla kalmayıp aktif rol almalarını tavsiye edebilirim.

284 görüntülenme

Kitaplardan ve internetten çalışmaya hazırlıklı olsunlar çünkü bazı dersleri başka türlü geçemeyecekler :D Sunum videoları izleyip dönem sonu projelerinde işlerine yarayacak taktikler öğrenebilirler.Çünkü çoğu derste sunum var ve son nota etkisi az değil.Bir fikir sahibi olmak için derslerin hocalarıyla görüşebilirler.Üst sınıflarla konuşup kafalarında bir alınacak dersler ya da alınmayacak dersler listesi oluşturabilirler.(İleride çalışmak istedikleri sektöre göre gerekli olan dersleri öğrenebilirler mesela)

283 görüntülenme

Onlara herşeyden önce özel bir okulda okuyacakları için eksik ya da yanlış hissetmemelri gerektiğini söylemek isterim ve eğer gerçekten başarılı bir kariyer yapmak istiyorlarsa bu okul onlara istediklerini verebilir.

282 görüntülenme