Cevaplar 18

Yükleniyor...
2,081 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Linkedin’de bir ilan gördüm ve o dönemde BAT’de çalışan arkadaşlarım vardı. Sürekli ortamın çok güzel ve keyifli olduğundan, pek stres ortamı olmadığından ve çalışmak için harika bir yer olduğundan bahsediyorlardı. Bu arkadaşlarım organizasyonun farklı ekiplerinde çalışıyordu ve bu bana şaşırtıcı geldi. O dönemde neden olmasın diyerek Linkedin’deki pozisyona başvurdum. Süreç tamamlanmadan önce de arkadaşlarımla tekrar konuştum ve BAT’ye gelmeye karar verdim. Artık eskiden bana yapılan konuşmaları ben de başka insanlara yaptığımı fark ettim çünkü tam da anlattıkları gibi bir yer olduğunu gördüm. Work hard, play hard dedikleri konsepti BAT çok iyi beceriyor.

867 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her insanın ve her şirketin bir karakteri var. Bu yüzden herkes öncelikle kendisini tanımalı. Bir taraftan da şirketlerle ve sektörlerle ilgili araştırma yapmalı. Benim için önemli kriterlerden bir tanesi esneklikti. Çalışma saatlerinden ziyade farklı iş yapmak istediğimde veya o işte tıkanıp kaldığımda başka bir bölüme geçebilmekti. BAT’nin bu anlamda çok esnek bir şirket olduğunu gördüm. Finans’tan Pazarlamaya, Pazarlama’dan İnsan Kaynakları’na geçen birçok örnek gördüm. Bu da bana o dönemde acayip bir rahatlık sağladı. Finans’tan başlayarak kariyerimde değişiklikler yapabileceğimi, farklı alanlar görebileceğimi bildiğim için çok mutlu oldum.

1,492 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İstanbul ile Samsun çok farklı şehirler olduğu için büyük bir şehirle Samsun’u karşılaştırmak pek doğru değil çünkü beklentilerinizin farklı olması gerekiyor. İstanbul’da bir arkadaş grubum vardı ve onlarla farklı aktivitelere giderdim. Bunun yanında acayip bir trafik vardı, stresi fazlaydı ve bir yere gidebilmek için 4 saat boyunca boğaz trafiğinde kalabiliyordum. Samsun’da gerçekten aktif bir hayat var ve esneklik var. Burada dışarı çıkmak istediğimiz zaman 10 dakika içinde arkadaşlarla buluşabiliyoruz ve herkesin evi birbirine çok yakın. Denizin evin yakınında olması çok farklı bir şey. İstanbul da deniz şehri ama kaç kişi denize o kadar yakın yaşayabiliyor? Bunun dışında düz bir şehir olduğu için bisiklet ya da koşuya çok uygun. İstanbul’da bunu yapmak pek kolay değil. Ben alışverişe düşkün bir insanım. İstanbul’da çok alışveriş yapardım veya oradan yurtdışına çok sık çıkardım. Bu anlamda bazı limitasyonlar geldi ama Samsun’un da havalimanı olduğu için 1 saatte istediğim zaman İstanbul’a veya bir aktarmayla Avrupa’ya gidebiliyorum. Bazı aldıklarım ve verdiklerim oldu ama her ikisini karşılaştırdığımda her iki tecrübeyi de iyi ki edinmişim diyorum.

639 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Son zamanlarda Kuzey Afrika ve Türkiye BAT çatısı içinde bölge olarak birleşti. Biz eskiden 1 fabrikaya bakarken, şu anda toplamda 4 fabrikaya bakıyoruz ve bunu optimizasyon için kullanıp kullanamayacağımızı düşünerek son zamanlarda yedek parça alanında bir proje başlattık. Bu 4 fabrikanın kendine ait yedek parça stoğu var ve ihtiyaç dahilinde diğer tedarikçilerden alıyorlar. Biz şu anda kendi içimizde stok optimizasyonu yaparak tedarikçiden almak yerine kendi aramızda yedek parça gönderimi için bir inisiyatif hazırladık. Çok hızlı bir kabul gördüğü için projeyi hemen başlattık.

10,756 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finans; global olarak bir transformasyondan geçiyor. Eski Finansçılar muhasebe, kolluklarla defter tutma, Excel ve dosyaların içinde boğulmuş durumdaydı. Bugün bunların yerine sistemler, teknolojiler geldi ve işler merkezileştirilerek yurtdışında bazı yerlerde yapılmaya başlandı. Bugün; Finans’tan bir iş ortaklığı bekleniyor. Kendi gözlüğünüzle şirketin gittiği yönü görerek, kendi analizlerinizi yaparak şirketin gidişatına yön veriyorsunuz veya kararların alınmasında katkıda bulunuyorsunuz. Bu şirkette bir karar merciinde olmak, söylediklerimin ciddiye alınıp aksiyona dönüştüğünü görmek beni motive ediyor. Ben kendi adıma en çok iş tatminini bu masanın çevresinde oturmaktan alıyorum.