Cevaplar 5

Yükleniyor...
302 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Meraklı olmak çok önemli çünkü böylece kendinizi tüketici olarak düşünüp neyi nasıl istediğinizi belirleyerek bu konu üzerine gidebilirsiniz. Konu hakkında araştırma yapmak, çeşitli eğitim programlarına katılmak, staj yapmak ve pazarı keşfetmeye çalışmak gerekiyor.

Pazarlama genelde farklı insanlarla iletişimde olmanızı gerektiriyor. Bu yüzden iletişim ve organizasyon becerisini geliştirmek için farklı okul organizasyonlarına katılmak iş hayatında size çok yardımcı olacaktır.


305 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günümün çoğunluğu yeni projelerimin adımlarını takip ederek geçiyor. Yeni bir proje çıkarmak zor olduğu için sürekli olarak ekiplerle toplantı yapıyoruz ve bunun çıktılarını projelerimizde kullanmaya çalışıyoruz. Geriye kalan zamanda da ürünlerimin nasıl daha iyi yerlere gelebileceğini araştırıyorum.

684 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben daha çok inovasyondan ve ürünlerden sorumluyum. İlk olarak pazarın trendlerini araştırıyoruz, pazarın ihtiyacını belirledikten sonra o ihtiyaca yönelik en etkili şekilde nasıl cevap verebileceğimize bakıyoruz. En etkili cevabı bulduktan sonra bu projeyi çıkarabilmek için en efektif yolumuzun ne olduğuna bakıyoruz ve farklı ekiplerden inputlar alarak yeni ürünümüzü piyasaya çıkarmaya çalışıyoruz. En büyük sürecimiz yeni ürün çıkarmak ve piyasadaki ihtiyaçlara cevap vermek ama mevcut ürünlerimizi iyileştirmek, ürünlerin rafta nasıl gözüktüğünü, neyi düzelteceğimizi ve tüketicimizi nasıl daha çok memnun edebileceğimizi belirlemek gibi görevlerimiz de var.

308 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Nereden mezun olduğunuz, neler yaptığınız, bu işi gerçekten isteyip istemediğiniz, o işe neler katabileceğiniz gibi sizi tanımaya yönelik sorular soruluyor. Ardından bir vaka sorusu soruluyor ve 1 saatlik bir süre veriliyor. Burada da sizin bir iş sorununa karşı olan tepkiniz ve çözüm sürecinde neler yapabileceğiniz değerlendiriliyor.

242 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversiteden mezun olmadan 6 ay önce Unilever’e başvurdum, 6 ay sonra cevap geldi ve boş bir pozisyondan dolayı beni görüşmeye çağırdılar. Birkaç mülakat sonrasında süreç olumlu geçtiği için işe başladım.