Cevaplar 15

Yükleniyor...
31,308 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kimya Mühendisleri; Proses Mühendisi olarak veya Ar-Ge’de, Kalite Kontrol’de, kimyasal maddelerin satış departmanlarında, petrol üretimi yapan yerlerde Mühendis olarak çalışabilir. Bunun dışında sektör olarak ben Perfetti Van Melle’de FMCG sektöründe çalışıyorum. İsteyenler petrol ve gıda sektörlerinde veya plastik malzemelerin üretildiği polimer bilgisine dayanan yerlerde çalışabilir. Kendi arkadaşlarım arasında tedarik zincirlerinde stokların kontrol edilmesi gibi işler yapanlar var.

5,970 görüntülenme
·
Transkripti Göster

ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünün kattıklarını, ODTÜ’nün kattıkları ve Kimya Mühendisliği’nin kattıkları olarak ikiye ayırabilirim. Bence ODTÜ insana sosyal bir vizyon ve iyi bir İngilizce seviyesi; Kimya Mühendisliği bölümü de temel proses bilgilerini, madde ve enerjiyi nasıl kullanabileceğinizi kazandırıyor. Üretimin olduğu her yerde bilgi sahibi olarak işe başlıyorsunuz. ODTÜ Kimya Mühendisliği birleştiği zaman da üretim olan her yere rahatlıkla entegre olabiliyorsunuz.

391 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Okulda teorik bilgilerle, derslerle ve ödevlerle vakit geçiriyoruz. Sosyal hayata da vakit ayırıyoruz ama işe başladığımızda okuldaki ders zihniyetinden biraz daha farklı bir ortama giriyoruz. Sorumluluklarımızı yerine getirmediğimizde daha ciddi sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Staj da bence okuldaki bu eksikliği kapatan en iyi oluşumdur. Kişi ne kadar çok staj yaparsa, iş hayatında nasıl davranması gerektiğini o kadar iyi idrak eder. Ben de bu yüzden fazla staj yapmıştım ve şu anda yaptığım şey de staj gibi bir şey. Staj bence bu yüzden güzel bir kariyer hedefidir.

246 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşe hiç ayaklarım geri geri giderek gelmedim. İnsanlarla çok rahat iletişim kurabiliyorum. Burada bir şeye ihtiyacınız olduğu zaman insanlar size yardım ediyor ve bir şey bilmediğiniz zaman sorabileceğiniz kişiler var. Bu da çalışma anlamında insanı motive ediyor. Career Kitchen’da birbirimizle kaynaşma sürecimiz olduğu için hepimiz arkadaş olarak işe başladık. Bu yüzden günü arkadaşlarımla geçiriyormuşum gibi oluyor. Bir iş yerinde bundan daha çok ne elde edebilirim bilmiyorum. Bu beni motive ediyor.

363 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben de ne yapacağımı düşündüğüm bir süreçten geçtim. Bence bir insanın çalışacağı yeri, üniversitede okuduğu bölüm etkiler ve her insan her yerde çalışabilir. Ben Kimya Mühendisliği okudum. Kimya Mühendisleri genelde üretimde Üretim Mühendisi olarak veya Ar-Ge’de çalışıyor. Bunları isteyerek ilgili bölüme geliyorlar. Ben Ar-Ge’yi tercih ettim çünkü tüketim ürünleri üreten bir yerde Ar-Ge’de çalışmak; insanların günlük hayatında kullandığı ürünlere inovasyon getirmek, o ürünleri geliştirmek ve değiştirmek, insanların hayatına doğrudan bir etkisi olmak demektir. Bir taraftan da Kimya Mühendisliği; bilgilerin kullanılabileceği bir yer olduğu için okuldayken ufak tefek etkinliklere gidip gelirken aklımda yer etti. Kariyerime burada başlamamla birlikte bu isteğim iyice gelişti.