Cevaplar 13

Yükleniyor...

Üniversite yemekhanesinde yeme 3 lira.Onun haricinde okulun yemekhane sistemi var.İnternet üzerinden seçerek alıyorsunuz yemeklerinizi.Kampüsün içinde pek çok cafeden de 5-15 TL arasında yemek yiyebilirsiniz.

Ulaşım kolay zaten.Okulun içine metroyla ulaşım sağlayabiliyorsunuz.Şuan öğrenci 1.80 basıyor ve bastıktan sonra istediğiniz yere 90 dakika boyunca ücretsiz ulaşım sağlayabiliyorsunuz.Otobüs(eshot),metro,izban,tramvay,vapur gibi çok alternatif mevcut zaten.Bornova havaalanına da yakın metro-izban yaparak ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Otogar da yakın minibüsler gidiyor zaten.

Konaklama konusu tamamen sizin maddi durumunuz ile alakalı.Çok merkezde ev tutmak istiyorum derseniz kiralar biraz pahalı ama bana fark etmez ben toplu taşımayla da okula giderim diyorsanız uygun evler bulabilirsiniz.Yurtlar da evler gibi.Çok ucuz yurt olduğunu söyleyemem.Mevkiye göre fiyatta değişiyor tabi.Ama eğer kyk da kalırsanız,çok daha az para ödersiniz.Şuan okulun içindeki kyk da sadece kız öğrenciler kalabiliyor.Erkekler içinde yurt yapılıyor diye biliyorum.

522 görüntülenme

Ben tercih listemi yaparken şunlara dikkat etmiştim: Şehir,kampüs,sosyal olanaklar,dil gelişimi,çevre vs. Zaten tercih listemde de İstanbul,Ankara,İzmir,Eskişehir,Bursa vardı.Ben sadece mühendislik programlarını yazmıştım.Yalnız Kimya ve Gıda Mühendisliği tercih etmiştim.Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği alanında Türkiye'de 1. sırada ve bölüm Türkiye'de ilk defa burada eğitime başlamıştı.Gerek akademik kadrosu,gerek laboratuvarları oldukça iyiydi.Tek bir gıda mühendisliği tercihim vardı oda Ege idi.

Ege sosyal bir üniversite.Dil öğrenmek isteyen herkese oldukça imkanı var.Sosyalleşmek isteyene de,istediği alanda kulüp,proje,seminer vs var. Akademik olarak gerçekten çok iyi hocalarımız var. İstediğiniz her konuda yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar.Ve rektörümüz...En sosyal rektör seçildi zaten.Daima kampüste geziyor,bizlerle sohbet ediyor.Rektörle konuşmak,ona ulaşmak hiç de zor değil.Bu bizim üniversitemizin en güzel artılarından en büyüğü...Haberi de şöyle bırakıyorum :)

http://www.mynet.com/haber/guncel/sosyal-medya-fenomeni-rektor-4012534-1

http://www.milliyet.com.tr/sosyal-medya-fenomeni-rektor-izmir-yerelhaber-2727499/

https://www.cnnturk.com/turkiye/rektor-budak-twitterda-fenomen-oldu

1,240 görüntülenme

Burası gerçekten bir oda.Sıcacık bir oda.Aile gibi bir oda.Örneğin ben size İzmir şubesinden bahsedeyim.

Odada Ege Üniversitesi-Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisleri olarak hep beraberiz.Pek çok etkinlik,sunum,şenlik,gezi,seminer vs düzenliyoruz.Bunları tamamen öğrenciler yapıyor.(Elbet yardım alıyoruz :)).Burada bana kriz yönetimini,ikili ilişkileri,liderliği,hata yapmaktan korkmamayı,öğrenmeyi,araştırmayı,soru sormayı,özgüveni,özmotivasyonu aslında size kendinizi katıyor.Yapılan her etkinlik fark etmeden sizi bir adım öne götürüyor.Her gıda mühendisliği öğrencisinin mutlaka içinde olması gereken bir oda!

125 görüntülenme

Çok kolay! Size en yakın TMMOB Gıda Mühendisleri Odasına gidiyorsunuz.Kendinizi anlatıyorsunuz bir de çaylarını içiyorsunuz :) Ve form dolduruyorsunuz,gerekli belgeleri(öğrenci kimlik kartı ve nüfus cüzdanı fotokopisi,vesikalık fotoğraf)birkaç ay sonra kartınız geliyor.Bu kadar :))  İncelemek isterseniz;

http://www.gidamo.org.tr/uyelik_islemleri/uyelik.php

114 görüntülenme