Cevaplar 16

Yükleniyor...
3,756 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Not ortalaması doğrudan etkileyici bir faktör değildir. Danışmanlık kültüründe olduğu gibi belli bir not kriteri yoktur. Adayın geçmişinde sahip olduğu deneyimler, adayın hikayesi ve kendisine kattıkları, BSH’a katma değerini iyi bir şekilde tanımlayabilmesi bizim için en büyük kriterdir.

917 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Danışmanlık kariyerime çok severek başladım. İnsan Kaynakları’nı ve Danışmanlık’ı çok bilinçli bir şekilde tercih ettim çünkü kendimi bu alanlarda geliştirmek istiyordum. Bu alanı seviyorum ve gerçekten hevesliyim. Bu yüzden kendimi geliştirebilmek ve daha fazlasını öğrenebilmek için Danışmanlık’ta işe başladım. Danışmanlık’ta geçen tüm yıllarım boyunca da çok farklı şeyler öğrendim. Öğrendiğim şeylerin şirket tarafında uygulanabilir olduğunu bilmek beni o zamanlarda da çok mutlu ediyordu. BSH’a geçtikten ve çözümleri hayata geçirdikten sonra bunu birebir yaşamak, gözlemlemek, çalışandan ufacık bir teşekkür bile duymak gerçekten çok daha farklı bir memnuniyet ve başarı hissiyatı veriyor. Şirket tarafının Danışmanlık ile en büyük farkı; şirketin size çok farklı şeyi birebir yaşatabilmesidir.

3,845 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle kendilerini bilmeleri ve iyi tanımaları, çok sevdikleri şeyleri kaçırmamaları gerekiyor. Sonrasında hızlıca kendilerinin bir SWOT analizini yapabilirler. SWOT analizini her yerde, her şekilde öğrendiklerini biliyorum. Bu yüzden SWOT analizini yaptıktan sonra güçlü alanlarını tanımlayıp, sevdikleri ya da tutku duydukları alanlar üzerine gitmelerini tavsiye ediyorum. Bireysel gelişim planlarını yapmak için hiçbir zaman yöneticilerini ya da iş hayatına atılmayı beklemek zorunda değiller. Kendi analizlerinden çıkan sonuçlara güvenerek o hissiyatla gelişimlerine odaklanmaya bir an önce başlayabilirler. Asla dünyadaki gelişmelerden ve teknolojiden uzak kalmamalılar. Tutkuları olduğu zaman oradaki gelişmeleri zaten takip edeceklerdir. Bu yüzden onlarda heyecan uyandıran, ciddi anlamda ilgilerini çeken şeylerin üzerine gitmelerini içten olarak tavsiye ediyorum.

763 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bununla ilgili okumalarını kesinlikle tavsiye edebileceğim The World Economic Forum’un Future of Jobs adında iş dünyasını nelerin beklediğini, yeni yetkinlik setlerinin ne olduğunu, nelerin değiştiğini anlatan yazılar var. Mutlaka bu tarz şeylere göz atmalarını öneririm. İş dünyası şu anda kendi ajandasında olduğu gibi değişimi yönetebilmeyi ve çalışanların da esneklik, çeviklik, hızlı düşünebilme, hızlı karar alabilme ve aksiyon alabilme gibi kaslarını kuvvetlendirmelerini bekliyor. Uyum sağlayamayan organizasyonların başarmakta zorluk çekeceğini öngörebildiğinden dolayı BSH’da da yetkinlik setleri değişti, Agile Mindset geldi. Biz bunu Türkçe’de “çeviklik” olarak kullanıyoruz. Bu nedenle tüm çalışanlardan ve adaylardan beklentisi; bu değişime proaktif bir şekilde uyum sağlayabilmek ve kendini geliştirmeye açık olmaktır.

6,781 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Boğaziçi Üniversitesi, tüm öğrencilerine ana bir disiplin veriyor ve verdiği bu disiplinle özgür düşünebilmeyi kazandırarak kişisel gelişimlerine odaklanabilme bilincini getiriyor. Bu altyapıyla birlikte öğrenciler arasında doğal bir farklılaştırma sağlıyor. Bu tarz kazanımları pozitif değişime dönüştürebilen tüm öğrenciler de farklı platformlarda çok başarılı kariyerlere imza atabiliyorlar. BSH içerisinde değişimi şekillendirecek ve değişime yön verecek bireyler ve yöneticiler yetiştiriyoruz. Bu anlamda Boğaziçi Üniversitesi’nin öğrencilerine kattığı altyapıyı, BSH içerisinde etkin bir şekilde kullanabileceklerine ve çok farklı başarılara imza atabileceklerine inanıyorum.