Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Turkcell GNÇYTNK Programı'na başvurmak için İngilizce bilgisi ne kadar önemli? (1 Cevap)

Sizi Amsterdam, Çin, Boston gibi yerlere yollayacağımız kesin olduğu için ne kadar İngilizce’ye ihtiyacınız varsa o kadar bilmeniz gerekiyor.

Turkcell'de nasıl bir çalışma ortamı var? (1 Cevap)

Çok özgürsünüz. Bir fikriniz varsa hemen hayata geçirebilirsiniz. Bir bakmışsınız bu fikriniz ürün haline gelmiş ve ödül almışsınız. Bunun hayata geçtiğini görmek insana çok büyük bir tatmin veriyor. Hiç durmadan neler yapabileceğinizi düşünüyorsunuz. Yaptığınız günlük işler dışında bunlara vakit bulabilmeniz bence büyük bir ayrıcalık. Esnek çalıştığınız için saat kaçta geldiğinize veya çıktığınıza kimse bakmıyor çünkü zaten siz işinizi yapmış oluyorsunuz. Mobilden veya tabletten çalışmaya devam edebiliyorsunuz. Bu yüzden yaptığınız iş daha çok eğlenceli bir serüven gibi geliyor. Bundan da zevk alıyorsunuz.


Adalar manzarası da çok dinlendiriyor, keyif veriyor. Üst kata çıkıp Starbucks’ta kahvemi yudumlayıp e-maillerimi cevaplamak benim için bir iş değil. Bazen toplantılar çok yoğun olabiliyor, çok yoğun günler geçirdiğimiz için kafamızı dağıtmamız gerekiyor. Bu yüzden aktivite alanları ve spor salonu var. Ben daha çok Playstation oynamayı tercih ediyorum, bu şekilde kafamı dağıtıyorum. Böylelikle yeni fikirler gelmeye devam ediyor ve o stresi azaltmış oluyorum.

Turkcell'de çalışmak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

Biz Turkcell olarak bütün Türkiye’ye hitap ediyoruz ve birçok müşterimiz var. Amacımız gün sonunda müşterilerimizi hayata bağlamaktır. Hayata bağlamak için de her zaman iyi bir aday ve çalışan deneyimi sağlıyoruz. Bu da iyi bir müşteri memnuniyetine dönüşüyor. Yaptığımız işler o kadar değerli ki Türkiye’nin en ücra köşelerinde, insanların en ihtiyaç duyabileceği anlarda bulunuyoruz. Belli bir zaman sonra aldığımız maaş veya kariyer çok bir anlam ifade etmeyebiliyor. Benim ve birçok çalışan için anlam ifade eden şey; yaptığımız işin insanlara dokunması, katma değer sağlamasıdır. Bunu Turkcell’de çok güzel hissediyorsunuz.

Neden Turkcell? Neden Turkcell GNÇYTNK Programı? (1 Cevap)

Yurtdışındaki sunumlarda veya Türkiye’deki kongrelerde çok büyük bir değişimden bahsediliyor. Bu değişim hem çok hızlı hem de çok yavaş olabiliyor. Bunun öncüsü olmak da Turkcell’e yakışır bir duruş. Yeni teknolojileri keşfetmek, yapay zekayla çalışmak, yerli otomobil üretmek bizim için gurur verici bir durum.


Buraya geldiğiniz zaman sizi yepyeni teknolojiler, uzman ekipler bekliyor. Çalışma arkadaşlarınız kendi alanlarında çok uzmanlar. Bu yüzden burayı bir okul gibi düşünebilirsiniz. Ben yeni mezun olsaydım seçeceğim tek yer Turkcell GNÇYTNK Programı olurdu çünkü imkanları çok güzel. Biz genç yeteneklerimizi yurtdışına da yolluyoruz. Oracle, Cisco, Nokia, Huawei, Ericsson gibi firmalara gidip o şirketleri tanıma şansı buluyorlar. Keşke bu fırsatlar bizde de olsaydı diye düşünüyorum çünkü çok şanslılar.

Turkcell GNÇYTNK Programı'nın içeriğinde nasıl yurt dışı deneyim fırsatları var? (1 Cevap)

Bunu bizzat deneyimleme şansı yakaladım. Boston’daki MIT profesörlerimizi Türkiye’ye getirdik ve 1 hafta boyunca bir hotelde bütün genç yeteneklerimizle beraber boot camp yaptık. 2 saatlik uykuyla, projelerle ve problem çözmeyle geçen çok eğlenceli bir süreç yaşadık. Orada profesörlerimizin bize aktardığı çok güzel bilgiler oldu. Projede 3 proje grubumuz başarılı olduktan sonra Amerika’ya gitme şansı yakaladılar ve MIT kampüslerinde 1 hafta boyunca eğitim aldılar. Oracle, Cisco, Ericsson, Huawei gibi partnerimiz olan şirketlere ve dünyanın birçok köşesine gittiler. Hem oraları deneyimleme şansı bulup şirket ortamını gördüler hem de eğitim aldılar.