Cevaplar 16

Yükleniyor...
4,425 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Okulumla beraber tüm üniversitelerin öğrencilerine daha geniş bir perspektiften bakma imkanı sağladığını düşünüyorum. Mezun olduğum okul; ticareti temeller üzerine nasıl oturtabileceğimi, işçi ve işveren ilişkilerinin sağlanması üzerine neler yapmam gerektiğini öğretti. Her şeyden önce 16 yaşında başladığım Uludağ Üniversitesi beni büyüttü.

584 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Türkiye'de kariyere Satış'ta başlamak dışa dönük olma özelliğini gerektirir ve dışa dönüklük içsel bir şey olabilir. Bence bu, bir satıcının yaptığı iş sırasında geliştirebileceği özelliklerden bir tanesidir. Çok daha sosyal bir insan haline gelme imkanı var. Satış'ın insana kattığı en önemli değerlerden bir tanesi; ilişki anlarının ve network'ünün çok geniş olmasıdır. Bu mesleğin kötü tarafı da; bir kez satışa başlayan ve bundan mutlu olan bir insanın başka bir mesleğe geçmesi çok mümkün gözükmemesidir.

303 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yeni mezun ve üniversite öğrencisi arkadaşlarımız kariyer planlarını yaparken Satışçı olmaya ilk 3-4 tercihlerinde yer vermiyorlar. Bence vermeliler çünkü Satış; onlara gelecekteki kariyer planları içerisinde çok farklı imkanlar sunabilecek bir meslektir. Satışçı olmaya karar verdiklerinde kendilerini bu alanda yetiştirmek zorundalar. Bir Satışçı'nın ihtiyacı olabileceği doğru ekipler oluşturma, takım çalışması, empati gibi alanlarda eğitimler almalılar. Bu alanlarda yazılmış önemli kaynaklar ve kitaplar var. Bu kitaplarla teorik bilgileri tamamlamalılar. Mezun olduklarında da şirketlerle iş görüşmelerine başlamak için mümkün zeminleri aramaya başlamalılar.

236 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bazı temel zorlukları var çünkü Satış çok dinamik bir iş ve bazen gün bizi programlıyor. Katılmam gereken derslere gitme konusunda bazen zorluklar yaşayabiliyorum ama derslere katılabildiğim dönemlerde bundan çok keyif alıyorum. Çok genç arkadaşlarla, hukukçularla ve avukatlarla bir aradayım. Onlardan çok şey öğreniyorum ve onların da benden bir şeyler öğrenmek için gösterdikleri gayretten çok mutlu oluyorum.

966 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben yüksek lisans yapma kararını çok geç aldım. Bundan 2 yıl önce yüksek lisans yapmaya karar verdiğimde 21-22 yıllık satış tecrübesinden sonra, kendi alanımda yapacağım yüksek lisansın bana katkısının biraz daha sınırlı kalabileceğini düşündüm. Hukuk ilgimi çeken alanlardan bir tanesiydi. Günümüzün zor iş ve ekonomik koşullarında bir Satış Yöneticisi'nin en azından Hukuk'un temelini bilmesinin doğru bir bakış açısı olduğunu düşündüm. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde aldığım özel Hukuk dersleri, iş ortaklarımızla oluşturduğumuz ticaretin doğru zeminler üzerine kurulmasına yardımcı oluyor. Orada aldığım dersler bana işveren ve işçi ilişkilerinde tarafların birbirlerinden beklentilerindeki hukuki zemininin ne olduğunu öğretiyor. Dolayısıyla bu bölümde yüksek lisans yapmaktan keyif alıyorum.