Cevaplar 6

Filtrele:Sırala:

Ankara şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (152 Cevap)

Artı ve eksileri tek yerde topluyorum gençler. Şimdi ben Ankara'yı seven ve hiç İstanbul tercihi yapmayan biri olarak aslında çok memnunum tahmin edebileceğiniz gibi. Ama size objektif bir değerlendirme yapmaya çalışacağım. Ankara biraz küçük, rakip İstanbul sonuçta! Ama kesinlikle sıkıcı değil. Şu konuda emin olun, iyi bir arkadaş grubunuz olduğu sürece Amazonlarda bile eğlenirsiniz. O yüzden İstanbul gibi bir belayı çekmeye bence gerek yok (kızma kızma dur) Hani Ankara daha ucuz, ulaşım kolay, güvenli filan.. Şimdi memur kenti yeaa diyenler var, duyar gibiyim, nüfusun yarısı öğrenci sus o yüzden. Hele 'ama deniz yoöök' diyen sen hiç konuşma! Antalya'dan geldim ben Ankara'ya! Sonsuza kadar burada kalmayacağınız gerçeğini görerek, keyifli bir 4 sene geçirebileceğiniz ihtimalini düşünerek, İstanbul'un göz kamaştırıcı etkisinden hafif sıyrılmaya çalışarak bir şans verin bu canım şehre derim.. Zaten İstanbul'a gitseniz bile hukuk yazdığınız sürece öyle Taksim'de her gün fink atabileceğinizi mi sanıyorsunuz hı? Hayat o kadar güzel değil yavrular.. Ama Ankara güzel, gelin! (pek objektif oldu değil mi..)

Ankara Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (41 Cevap)

Ben 6 sütunu filan oldukça beğeniyorum ama bu sizin için bir şey ifade etmeyecek sanırım.. Neyse.. Ciddiyet.. Efsane bir kampüsü ya da sınırsız olanakları yok ama; küçük olmanın verdiği inanılmaz bir samimiyeti var. Hukukçuyu hukukçudan başkası anlamıyor zaten bir süre sonra anlıyorsunuz, emin olun. Etrafınızın sizin gibi insanlarla çevrili olduğu canlı bir bahçe, dış kantin gününüzün keyifli geçmesi için yetiyor. Ya da çimlere uzanıp ders çalışmaya çalışmak, Break'te herkesten kaçıp kahve eşliğinde kitap okumak, arada Siyasala bulaşmak.. Üstüne bir de güzel bir arkadaş grubu olunca! Her türlü sevilir, itina ile beğenilir yani.
(ufak da bir açıklama, kadrosu şöyle iyi öğrenci topluluklar böyle güzel demiyorum. çünkü onları resmi siteye girseniz dahi görürsünüz. biraz daha 'yaşanınca fark edilen' şeylerden bahsetmeye çalışıyorum ki, yeni bir bakış açısı oluşabilsin. ufak açıklamam burada sona ermekte ziyadesiyle)

Ankara Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (44 Cevap)

Ya aslında biliyorsunuz bunları. Vakıf-devlet farkı aslında hoşlanmadığınız yanları yaratan. Hemen hemen her devlet üniversitesi için geçerli. Kampüs yok, hani bizim yepyeni bilgisayarlı çılgınlı sınıfımız, neden 57348572593475 kişiyiz amfide, bizde de bir sürü etkinlik-kurs vs olsun'lar.. Benim için önemli tek sorun bölümün verdiği ve daha ilk seneden insanların üstüne çöken ciddiyet, ağırlık. Biraz kasıntı gelebiliyor insanlar gözünüze ama alışıyorsunuz. İçinizdeki çocuğun kafasına sıkmalarına izin vermediğiniz sürece sorun yok!

Neden Hukuk Bölümü? (48 Cevap)

Hukuk bildiğiniz gibi pek kolay (laylaaylom) bir bölüm değil -malesef!- ciddi bir çalışma gerektiriyor; uykusuz geceler, yüzlerce sayfa, göz bozukluğu, biraz ezber ve bolca mantık. Kısaca sevmeden pek çekilmeyecek bir bölüm. Ben somutlamanın zor olacağı bir şekilde sadece hukuk okumak istedim. Bir sebebi yoktu, çok para kazanmak gibi mesela ya da ailemin seçimi gibi. Sadece istemek, hayal etmek hangi kelime hoşunuza giderse. Eğer gerçekten yapabileceğinizi ve en önemlisi sevebileceğinizi düşünüyorsanız o zaman çok keyif alacağınız bir bölüm. Gerek kendine özgü dili, hayatın her alanına sızabilmesi, saygınlığı.. Bunu okuyunca az da olsa heyecanlanıyorsanız yazın ne duruyorsunuz yahu!