İstanbul'da yaşadığım için bana yurt çıkmıyor ve her gün okul ve iş için Anadolu Yakası'ndan gelemk zorunda kalıyorum. 2 saatten fazla yol çekmeme rağmen İstanbul'da kaldığım için yurtta kalamamam bu okulu sevmediğim yanlarından.
Öncelikle hazırlığı kesinlikle atlamayın, bırakın İTÜ'de geçirdiğiniz her zaman size güzel şeyler katar. Ayrıca hazırlıkta birkaç kulübe atın kesinlikle kendinizi, lisansa başladıktan sonra dersler falan derken zaman yaratma isteği daha zor geliyor. Hazırlıktayken güzel bulduğunuz kulüpten lisansta da vazgeçemiyorsunuz zaten. Ayrıca çok yoğun olacaksınız, İstanbul dışından gelenler olabildiğince yer gezsin bu dönemde.
Lisansa başlayınca dersler çok diyip kenara çekilmeyin lütfen. Olabildiğince çok şeyle uğraşın, çalışın, etkinliklere katılın, gezin...
Tüm imkanları araştırın ayrıca, önünüzdeki fırsatları görün.
Öncülük ettiğim etkinliklerden bahsedecek olursam bunlardan ilki Snatch Up - Idea Camp etkinliğidir. Snatch Up, bu sene ilkini gerçekleştireceğimiz, birçok ülkeden gelmiş farklı bakış açılarına sahip girişimcileri birleştirmeyi, karşılıklı olarak kültür, bilgi ve deneyim alışverişi sağlamayı, girişimci ruhuna sahip bireylerin vereceğimiz kompakt biçimindeki eğitimlerle bilgilerini arttırmayı, ekip çalışmalarıyla birlikte fikirden ürün çıkarma sürecine kadar olan girişimcilik serüvenini kısa zaman diliminde yaşatmayı, Türkiye’nin girişimcilik konusundaki bilinçliliğini artırmayı ve bu ekosisteme katkıda bulunmayı hedefleyen bir etkinliktir. AB Erasmus+ hibe desteği ile uluslararası boyut kazanan etkinlik kulübün ses getiren etkinliği olmayı hedeflemektedir.

Diğer düzenlediğimiz etkinliklerden bahsedecek olursam;
-İTÜ Çekirdek Big Bang Çeyrek Finali
-Global Girişimcilik Haftası İTÜ
-Yaratıcı Fikirler Atölyesi
-Sunum Yarışması
-Ruby Eğitimi
-Temel Photoshop Eğitimi
-Kulüpler Arası Halısaha Turnuvası
-Girişim Sineması
-Sponsorluk Eğitimi
-AB Erasmus+ Proje Yazımı Eğitimi gibi etkinlikleri gerçekleştirmekteyiz.

Ayrıca her sene İTÜ Çekirdek BIG BANG Finali ve İkz'de paydaş olarak organizasyonda görev almaktayız.
2014 senesinde üye olarak katıldım kulübe. Gidip gitmemekte kararsızdım ancak katıldığım ilk toplantıda beni çeken kulüp içerisindeki insanların samimiyeti oldu. Hatta devam etmemi sağlayan büyük etkenlerden biridir Girişimcilik Kulübü içerisindeki samimiyet, içtenlik, üst alt ilişkisinin olmayışı. Hazırlık zamanımda daha bana kariyerim için çok farklı bir yol olduğunu gösterdi kulüp, girişimciliğin ne olduğuna merakım burada arttı, burada şekillendi. Her zaman içimde olan bir şeyler yeni bir şeyler üretme duygusu burada gerçekleşebilirlik kazandı. Çok güzel dostluklar, ilişkiler, deneyimler kazandım sayesinde. Bir ekiple çalışmak nedir sorusununun cevabını bu kulüp öğretti bana. Sorumluluk almayı, cesaret edebilmeyi, mail atmayı bile ben bu kulüpte öğrendim. Üyeyken dahi istekli olan herkesin deneyimi öncelik tutulmaksızın güzel görevlere getirilebilmesinden faydalandım denilebilir.
Henüz hazırlıktayken kulübün sağladığı network sayesinde İTÜ Çekirdek'te çalışmaya başladım. Hiç iş deneyimine sahip olmadan 1 sene yakın süredir çalışabilmemin nedeni kulübün bana az çok fark etmeden kazandırdığı tecrübelerin çıktısıdır. İTÜ'de girişimcilik adına ne varsa dokunabilme imkanı tanıdı bana.
Bir sene üyelikten sonra şu an İTÜ Girişimcilik Kampı Koordinatörü olarak Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktayım. Hayallerim var ve böyle bir etkinlik yapmak istiyorum dediğimde yanında olan bana destek olan bir kulüp gördüm ve bu görev başlığında çalışmaya başladım. Senelerdir yapılan ve artık sıradanlaşmış bir Girişimcilik Zirvesi'ni yıkarak asi bir şekilde çıkmış gibi görünse de kendi içinde girişimcilik ekosistemindeki inovatif yapıyı barındıran bir etkinliktir" Snatch Up - Idea Camp". Bu etkinliği yapma sürecince AB hibe programı Erasmus+ 'a proje yazma deneyimi kazandım.
Ayrıca İTÜ ARI Teknokent İlişkileri Sorumlusu olarak kulübün Teknoket ve İTÜ Çekirdek ile olan bağlarını kuvvetlendirmek için çalışmaktayım. Bunun için İTÜ öğrencilerinin İTÜ Çekirdek startuplarında ve Teknokent firmalarında staj yapmaları ve girişimcilerin ekibine girerek girişimciliği deneyimlemeleri için çalışmalar yürütmekteyim.
Girişimcilik Kulübü'nün bana verdiği vizyonla ve cesaret ile kulüp üyelerimizden oluşan küçük ekibimizle kendi projemizi yapma ve bu projeyle İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi'ne kabul edilme şansı elde edebildim.
Bana hayallerimi yaşatan yer oldu bu kulüp, öğrencilik hayatımı şekillendiren, kendi ayaklarım üzerinde maddi manevi durmama beni cesaretlendiren, kimi zaman çok yorulmama neden olan ama staj bulmasına yardımcı olduğum birinden gelen teşekkür dolu mesajlarla beni ansızın mutlu eden bir dolu duygu yaşattı bana.
Hayatımın pişman olmadığım, güzel dönüm noktalarından biridir.
İstanbul Teknik Üniversitesi daha kapısından adım attığınız anda farklı bir yerde olduğunuzu fark ettiren üniversitedir. İstanbul merkezli olması ve kampüslerinin konumlandığı alanlar olarak öğrencilik hayatınızı yaşayabileceğiniz güzel üniversitelerdendir. Taşkışla gibi mükemmel bir kampüsü vardır ki her yeri tarih kokar. İlginç hocaları, farklı kafada öğrencileri vardır. Aslında bir İTÜ lü olduktan sonra size sunulan o kadar çok imkan vardır ki, ne yazık ki bazı öğrencileri bunu farkına varamadan mezun olmaktadır. Her ne kadar teknik bir üniversite olduğu için sosyallikten uzak olduğu gibi yanlış algı bulunsa da insanlarda, her zaman bir tiyatro, bir sergi, bir müzikal bulma şansınız vardır. 140 ın üzerindeki öğrenci kulüpleri ile de bunu kanıtlamaktadır. Siz yeter ki isteyin der ama biz bunu geç fark ederiz. Buraya girdiğiniz an emin olun ki hayatınız hiç eskisi gibi olmayacak. Mezun olduğunuzda dahi yanınızda olan İTÜ kimliğiniz, size birçok kapı açacak, hiç karşılaşmadığınız, farklı yıllarda sizinle aynı sıralarda oturmuş binlerce İTÜ lü sizi gördüğünde kırk yıllık arkadaşı gibi davranacak, sizi sahiplenecektir. İTÜ'de okuyarak geçirdiğiniz 5 sene değildir önemli olan, kapısından girdiğiniz ve hayatınızın devamını da esir alan yıllardır.