Direkt olarak bir üniversite ismi veremem ama devlet üniversitesinde iletişim okumuş biri olarak eğer iletişim fakültesinde okunacaksa kesinlikle özel üniversitede okunması gerektiğini düşünüyorum. Devlet üniversitelerinin hem teknik ve sosyal olanakları hem sektörle işbirliği hem de akademik kadrolarının yetersiz olduğunu düşünüyorum.

İletişim fakültesinde okuyanlar veya mezun olanlar genel olarak iletişim okumaktan pişmandır. Ama illa iletişim fakültesinde okuyacağım diyorsanız dediğim gibi özel üniversite tercih edin. Hem dil hem sosyal çevre hem de teknik açıdan size birçok şey katacaktır. Yakın çevremden gördüğüm üzere bu konuda en iyi üniversiteler ise Bilgi, Bahçeşehir ve Kadir Has. Teknik olanaklar, dil eğitimi ve sektör ilişkisi bu üç üniversitenin de çok iyi. Devlet üniversitelerinden ise Anadolu Üniversitesi iletişim fakültesi diğer devlet üniversitelerine göre iyi olduğunu biliyorum. Yani en azından mezun olan arkadaşlarım seviyor ama Anadolu Üniversitesi'nin de Eskişehir'de olması ve sektörün %90'ı İstanbul'da olması nedeniyle Anadolu Üniversitesi'ni de önermem. Bu bölümde okuyacak kişilerin kesinlikle 3. ve 4. sınıfta ciddi manada staj yapması gerekiyor çünkü. 

Bunlarla birlikte dünyanın en iyi üniversitesinde okusanız bile iş sizde bitiyor. Önemli olan imkanları kullanmanız ve kendinizi geliştirmeniz. İletişim fakültesindeki her bölüm için en geçerli kural kendinizi geliştirmeniz ve iyi bir portfolyo yapmanız.

Bilgi'den mezun iş bulamayan, Kocaeli'den mezun olup kendi ajansını kuran, Marmara'dan mezun olup ajans yöneten, Anadolu'dan mezun yurtdışında çalışan arkadaşlarım da var. İşin özünde her şey sizin isteğiniz ve çabanıza kalıyor. Devlet de okursanız ekstra bir çaba göstereceğinizi yine de unutmayın. 

1,126 görüntülenme
Bu soruya verilmiş diğer 1 cevabı gör