Cevaplar 3

Yükleniyor...

Ben üniversiteliyim artık istediğimi yaparım ayaklarına girmeyin, salmayın kendinizi. 2.senenizde pişman olursunuz yoksa ,daha da geç pişman olanlar da var ama onlardan olmayın derim. Hocalarınızdan çok şey beklemeyin ,ama kapabildiğinizi kapın. Belki de en önemli konu da staj diyebilirim. Önceden son zamana bırakmadan araştırın ve kesinleştirin .Eliniz ayağınız birbirine girmesin. Kontenjanlar doluyor yada cayma oluyor. Stajda işinizi garantiye alın derim.

1,038 görüntülenme

Eğlence konusunda eksik kalıyor. Örneğin kaç senedir festival, bahar şenliği gibi etkinlik yapılmıyor. Anlayacağınız etkinliklere açız. Onun dışında hocalarımız gayet egolu. Karşılık beklemeksizin konuşuyorlar ,öğrenciyi ilgiyle dinlemiyorlar. 

Yemekhane fakültelere eşit uzaklıkta değil. Ben teknoloji fakültesindeyim ve yarım saate gidebiliyoruz sosyal tesislere. Çok uzak kalıyor bazı fakültelere.

771 görüntülenme

Öğrenim görme sürecinde bir sorun yok. Teorik ve pratik bilgiler tüm öğrencilere veriliyor sonuçta. Kadın-erkek ayrımı okurken sorun teşkil etmiyor. Sonrası için bir tecrübem yok ama tecrübeli kadın mühendislerden duyduğum kadarıyla iş yaşamında mobbing başta olmak üzere pek çok zorlukla karşılaşmışlar kadın olarak. Ama bulundukları ortam ve muhattaplara göre değişiyor tabiki .Üstesinden gelmek ve kendini ispatlamak esas olandır.

42,243 görüntülenme
3