Garanti Bankası

Garanti Talent Camp

TALENT CAMP’TE KENDİNİ GELİŞTİREREK GELECEĞİNE YÖN VERMEK İSTER MİSİN? BAŞVURUNU YAP, KAZANAN SEN OL VE BBVA’YI YERİNDE GÖR. HAYDİ DURMA, SEN GEL!

Garanti Talent Camp nedir? (4 Cevap)

Talent Camp genellikle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin başvurduğu ama bütün bölümlere de açık olan Garanti Bankası'nın yaptığı, Türkiye'nin bence en iyi İnsan Kaynakları organizasyonudur. Bu kampta öncelikle Talent Camp mülakatlarına giriyosunuz, eğer geçerseniz Bolu'da, genellikle Bolu'da oluyor, çok iyi bir otelde Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden en iyi öğrencilerle 3 gün geçiriyorsunuz. Kamp boyunca Garanti Bankası'ndan üst düzey yöneticilerle, Garanti Bankası'nın insan kaynakları ekibiyle ve Garanti Bankası'nda 2 sene 3 sene önce çalışmaya aday olmuş insanlarla birlikte 3 gün geçiriyoruz. Caseler yapıyoruz eğleniyoruz. Yani 3 günün 1,5 günü Case yapıyorsak 1,5 günü de gerçekten çok eğlenceli ve neşeli geçiriyoruz. O anlamda komple kaliteli, üst düzey insanlarla birlikte geçirdiğimiz, eğlenceli kaliteli ve sosyal bir kamp olarak nitelendirebilirim. Kampa gittiğimizde ilk etkinlik olarak Garanti Bankası'nın tanıtımı oluyor. Üst düzey bir yönetici enine boyuna Garanti Bankası'nı tanıtıyor, daha sonra İnsan Kaynakları tanıtıyor ve daha sonra orada yeni çalışmaya başlamış kişilerle bir kokteyl oluyor. O kişiler de anlatıyor bize. Yani üst düzey yöneticiler anlatıyor Garanti Bankası'nı, İnsan Kaynakları anlatıyor, çalışmaya başlayan kişiler anlatıyor. Yani Garanti Bankası'yla ilgili ne öğrenmeniz gerekiyorsa hatta daha fazlasını öğreniyorsunuz. O anlamda, tanıma anlamında gerçekten çok çok önemli bir etkinlik bence.

Talent Camp sonrası işe alım sürecinde sizi bekleyen adımlar nelerdi? (2 Cevap)

Talent Camp'tan sonra Garanti'nin İnsan Kaynakları'yla bir görüşmemiz oldu. Orası aslında karşılıklı sen ne düşünüyorsun, biz senin hakkında ne düşünüyoruz gibi bir sohbet havasında geçti. Bu aslında benim için Garanti'nin en ön plana çıktığı nokta oldu çünkü burada insana değer verildiğini hissediyorsunuz. Size de soruyorlar sen ne düşünüyorsun, hangi departman sana uygun diye. Bu şekilde farklı departmanlara yönlendirildik. Daha sonra yönlendirildiğimiz departmanın yöneticileriyle mülakat yaptık ve o şekilde süreç sonuçlandı.

Talent Camp'da Garanti Bankası'nda çalışmak istediğiniz departmanı nasıl seçtiniz? (1 Cevap)

Talent Camp'ın o konuda büyük bir şansı var aslında. 2 yıl önceki MT'ler başınızda oluyor dolayısıyla herkese istediğiniz soruyu sorabiliyorsunuz, birçok departmandan MT'ler oluyor. Aynı zamanda İnsan Kaynakları da orada oluyor, dolayısıyla insan kaynaklarına da istediğinizi sorabiliyorsunuz. Bir de bütün departmanları tanıtan seminer oluyor. Dolayısıyla kafanızda hiçbir soru işareti kalmadan departman tercihlerinizi Talent Camp'ın sonundaki 3 günde yapabiliyorsunuz. Zaten sonrasında İnsan Kaynakları mülakatında da İnsan Kaynaklarıyla beraber hangi departmana uygun olduğunuzu tartışıyorsunuz ve böylece kararınızı veriyorsunuz.

Pozisyon Bilgileri

0 - 2 Yıl Tecrübe
Tam Zamanlı / Full Time


Son Başvuru Tarihi: 14.03.2018
Başvuru süresi doldu.
Garanti Bankası

78 soru, 183 cevap.